Vücudu Kuru Fırçalama & Selülit

243

Vücudu Kuru Fırçalama & Selülit

Vücudu Kuru Fırçalama şu sıra en popüler güzellik tavsiyeleri arasında. Kısaca uygun bir fırça ile kuru cildin fırçalanmasıdır ve genelde duştan önce uygulaması uygundur.

Kuru Fırça Nasıl Kullanılır

Öncelikle fırçanız doğal kıllara sahip olmalı, sentetik değil. Kuru fırçalamada, cilt genel olarak kalp yönüne doğru fırçalanır, ayak ve ellerde başlar. Her gün vücudunuzun tamamını fırçalamaya devam edin. En iyi sonuç için günde iki kez fırçalanması tavsiye edilir. Fırçanızı haftada bir kez sabun ve suyla temizlemeyi unutmayın. Fırçanızın küflenmesini önlemek için temiz ve güneşli bir yerde kurumaya bırakın.

Vücudu Kuru Fırçalama & Selülit - Kuru Fırça Nasıl Kullanılır - Kuru Vücut Fırçalamanın Faydaları Nelerdir? Vücudu Kuru Fırçalama & Selülit

Selülit İçin Kuru Fırçalama Nasıl Yapılır

Selülit için bacakları fırçalama tekniği için, düzenli kuru fırçalamanın selülit oluşumunu azaltmaya yardımcı olduğunu söyleyen birçok kadın var. Bu bölgedeki kan dolaşımı artıyor ve dokulara daha fazla oksijen geliyor. Bunun aslında kilolu olmak yada olmamak ile bir ilgisi yok, selülit her kişi de olabiliyor. Fırçalama basen bölgesinde, cilt kuru iken, yukarıya doğru taranmalı, cilt hassas ise çok bastırmamak gerek. Hem de cilt ölü derilerden arınmış oluyor ve sıkılaşıyor.

Kuru Vücut Fırçalamanın Faydaları Nelerdir?

Lenf Drenaj Faydası

Lenfatik sistem, vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. Vücutta lenf taşıyan organ ve lenf düğümleri, kanallar ve damarlardan oluşur. Bu lenf damarlarının birçoğu derinin hemen altındadır. Kuru fırçalamanın cilde faydası, cildin düzenli olarak fırçalanmasının vücuttaki normal lenf akışını uyarmaya yardımcı olur ve vücudun doğal olarak kendini detoksifiye etmesini sağlamasıdır.

Ölü Derileri Uzaklaştırmaya Yardım Eder

Vücudu Kuru fırçalama cildin üzerinde ölü derilerin giderilmesi gibi bir katkı sağlar ve yeni cildi açığa çıkarır ve cilt canlanır hatta peeling etkisi yaratır.

Daha Temiz Gözenekler

Cildin düzenli fırçalanması gözeneklerden yağ ve kirin temizlenmesidir. Bu şekilde vücudunuz daha temiz, gözenekler ise daha hava alır hale gelir.

Lavanta Göz Yastığı Nasıl Yapılır