Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri

200

Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri

Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri, Kayak Tatili İçin Nereye Gidilir yazımızdan herkese merhabalar! Halihazırda kış gelmişken, ülkemizin her yeri kar ile kaplanmak üzereyken, biz de okuyucularımız için bir rehber niteliğinde olan yazımızı yayınlıyoruz.

En çok merak edilenlerden olan kayak merkezleri kar kalınlığı ne kadar, kayak merkezi fiyatlar ne durumda, lokasyon da önemli bir çok faktör var seçiminizi etkileyen. Sömestr tatili kayak merkezleri en fazla doluluk olan dönemlerden oluyor, bu sebepten rezarvasyon yapmak için en ideal zamanlar bu dönem. Artık kış tatili kayak tatili de yaz tatilleri kadar popüler. Yani kayak sezonu açıldı kayak için nereye gidilir, Sömestr tatilinde nereye gidilir işte cevapları.

Kayak Tatili İçin Nereye Gidilir ?

Türkiye'nin En İyi Kayak Merkezleri - Kayak Tatili İçin Nereye Gidilir - En ucuz kayak merkezi Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri

ULUDAĞ BURSA KAYAK MERKEZİ

Sömestr tatili kayak merkezi denilince akla ilk gelen Uludağ, 2543 metrelik zirvesiyle İstanbul gibi büyükşehirlere yakınlığı sebebiyle her sene çokça ilgi görüyor. Türkiye’nin en büyük kaya merkezi sayılıyor ve hem eğlence hayatı hem de pist kalitesiyle tercih ediliyor.

Oteller ayrıca sadece bu sezon için özellikli paketler hazırlıyor müşteri memnuniyeti odaklı konserler, etkinlikler hazırlıyor. Genelde birçok fiyat aralığında otel mevcut. Fakat eğer kayak öğrenmek istiyorsanız bunun için hoca eşliğinde çalışacaksanız pist çeşitliliği olarak da uygun tabiki kayak eğitimi alacaksanız fiyatlar biraz daha artacaktır. Aralık-Mart arasında kı sezonu Uludağ kayak merkezi aktif zamanları.

ERZURUM PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ

Erzurum Palandöken kayak merkezi Türkiye’nin en uzun pistlerinin olduğu ve en uzun kar sezonunun olduğu kayak merkezidir. Aralık-Mayıs aylarında aktif şekilde hizmet vermektedir. Ailecek güzel bir kayak kış tatili yapmak isteyenler, manzara eşliğinde sucuk ekmek yemek isteyenler için çok ideal. Birçok piste sahip olan Palandöken dağı aynı zamanda yazın da kayak sporunu yapmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Erzurum şehir merkezine de oldukça yakın olan Palandöken dağı, özel kahvaltıları ve şehrin kültürünü de taşımaktadır. Palandöken’de aynı zamanda Erzurum’a özgü yöresel yemekleri de tadabilirsiniz.

BOLU KARTALKAYA KAYAK MERKEZİ

Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi hem Ankara’ya hem de İstanbul’a 3-4 saat mesafededir. Köroğlu dağları eteklerinde kurulu olan Kartalkaya Kayak merkezi 1800-2000 metre yükseklikte bulunmaktadır. İçerisinde Snowboard pisti de bulunmaktadır ayrıca bu bölgeye gelmişken Yedigöller’e geçebilir, orada da doğal güzellikleri gezebilirsiniz. Diğer bölgelere göre nispeten daha az sayıda otel vardır. Kartalkaya kayak merkezi kar kalınlığı 2,5 metre’yi buluyor.

KARTEPE KAYAK MERKEZİ

Kartepe kayak merkezi, İstanbul’a en yakın kayak merkezidir ve içerisinde 12 ayrı pist bulunmaktadır. Kartepe kayak merkezine genellikle çevre illerden günübirlik yada haftasonu için tatilciler gelmektedir ve haftasonu tatili için tarcih edilmektedir. Dilerseniz Uludağ’a göre nispeten daha uygun kayak merkezi olan Kartepe kayak merkezinde otelde de konaklayabilirsiniz.

İstanbul’da Haftasonu Gidilecek Yerler


En ucuz kayak merkezi, En İyi Kayak Merkezi, En iyi kayak merkezleri, Kayak Tatili İçin Nereye Gidilir,