Sütlü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır

231

Sütlü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır

Sütlü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır yazımızdan herkese merhabalar! Türk kahvesi hepimiz seviyoruz, günlük yeme içme rutinimizin bir parçası fakat sütlü Türk kahvesi hakkında ne biliyoruz, nasıl yapılır ve sütlü türk kahvesi püf noktaları nelerdir işte detaylı inceliyoruz.

Sütlü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır - Sütlü Türk Kahvesi Tarifi

 

Sütlü Türk Kahvesi aslında kahveyi sert içmeyi sevmeyenler için hem bir alternatif hemde ara öğün niteliğinde. Sütle birlikte kahve daha da yumuşak bir içim sağlıyor. Aynı zamanda sütlü Türk kahvesi ara öğünlerde tok tuttuğu da bilinmektedir.

Sütlü Türk Kahvesi Tarifi

Malzemeler (2 kişilik)

1,5 tatlı kaşığı kaşığı Türk Kahvesi
2 Türk Kahvesi fincanı
Kullanıyorsanız 1 tatlı kaşığı toz şeker

 

Yapılışı

1. Sütlü Türk kahve yapımı için öncelikle cezveye süt şeker ve kahveyi ekleyip iyice karıştırılır.

2. Daha sonra kısık ateşte kahve kaynayana kadar beklenir. Köpüğü bu sırada fincanlara eklenir.

3. Kaynadıktan sonra fincanlara paylaştırılır. Sade kahve için toz şeker kullanmayınız.

 

Sütlü kahveniz hazır! yanında fıstıklı lokum ikram edebilirsiniz.

Eğer kahvenizi şekersiz yaptıysanız yanına sağlıklı fit hurmalı kakaolu toplar tarifimizden yapabilirsiniz. Yada diyet magnolia tarifimizi de deneyebilirsiniz. Bitter çikolata da iyi bir alternatif olabilir.

Hem misafirlerinize ikram etmek için hem de kendiniz kahve keyfi yapmak isterseniz en iyi seçenek güzel bir sütlü köpüklü kahve olacaktır. Stresli zamanlarınızda iyi bir kahve size iyi gelecek. Fakat tavsiye edilen kahve miktarı günde 1-2 fincan, fazla kafein çarpıntı yapabilir bu nedenle dikkatli tüketilmeli ve özellikle gece yatmadan önce içilmesi tavsiye edilmez, uykusuzluk yaptığı kanıtlanmıştır. Uykusuzluk için ve daha rahat uyumak için Lavanta Göz Yastığı yapımı yazımızı okuyabilir ve kendi lavanta göz yastığınızı yapabilirsiniz!