Starbucks Hurmalı Fit Kek

Starbucks Hurmalı Fit Kek İçindekiler

 

Starbucks Hurmalı Fit Kek İçindekiler çıkalı baya oldu fakat içeriği çok merak edildi. Starbucks yılın belli dönemlerinde dönemlik yada kalıcı olarak ürün gamını genişletiyor ve tüketicilerine yeni alternatif ürünler sunuyor.

Bunlardan biri de Diyetisyen Dilara Koçak ile beraber mutfaktan çıkan hurmalı fit kek. Bu kek diyet yapanlar veya şeker tüketmeyenler için özel üretildi. Yeni trend akımlardan veganlık, şekersiz yaşam veya raw ürünler revaçta. Siz de sağlığınıza dikkat ediyorsanız buradan diyet tatlı tariflerini okuyabilirsiniz.

 

Starbucks Hurmalı kek içeriğindeki ana madde ve şeker tadı vermesini sağlayan meyve ise hurma. Hurma lif içeriği oldukça yüksek bağırsak sağlığı için destekleyici ve içeriğinde birçok vitamin ve mineral bulunduruyor. Bizi ilgilendiren kısmı ise rafine şeker içermeyip, tamamen şeker ile aynı tadı vermesi, bu da diyet tatlı tarifleri için paha biçilemez.

 

Starbucks Hurmalı Fit Kek İçindekiler - Starbucks Hurmalı Fit Kek Tarifi - Starbucks Hurmalı Fit Kek Kaç Kalori

Starbucks Hurmalı Fit Kek İçindekiler – Starbucks Hurmalı Fit Kek Tarifi – Starbucks Hurmalı Fit Kek Kaç Kalori

 

 

Starbucks Hurmalı Fit Kek İçindekiler

Starbucks hurmalı fit kek içerisinde %22 oranında hurma bulunduruyor. Starbucks içerik listesi ise şu şekilde;

 

Ceviz
Kakao
Hindistan Cevizi
Hurma püresi (%22)
Karabuğday Unu
Süt
Yumurta

 

Ayrıca bu tarifi evde yapmakta mümkün.

 

Starbucks Hurmalı Fit Kek Kaç Kalori

 

Fit hurmalı kekin besin değerleri oldukça merak edildi. Yani diyette iken rahatça tüketilebilir mi sorusunun cevabı ise size kalmış.
1 porsiyon yani 1 dilim starbucks hurmalı fit kek 351 kalori bulunuyor. Üründe totalde 32 gr. karbonhidrat ce 19 gr. yağ mevcut.

 

Kalorisi yüksek gibi görünse de 10 gr’a yakın lif desteği ile onu diğer rafine şekerli tatlılardan ayırıyor. Kan şekerini hızlı çıkarmayacak olan bu tatlı diyetlerde ana öğün yerine tüketilebilir veya arkadaşınızla kalorileri paylaşabilirsiniz! Umarız ki diğer markalar da böyle fonksiyonel tatlılar çıkartmaya devam eder, şekersiz yaşama başlayanlar için ideal besinler üretilir. Afiyet olsun.

 

İncelemek İçin: http://www.starbucks.com.tr/

 


DİYET MAGNOLİA TARİFİ

DİYET TATLI TARİFLERİ