Sonbaharda Kamp Alanları – Sonbahar Kampları

196

Sonbaharda Kamp Alanları – Sonbahar Kampları

 

Sonbaharda Kamp Alanları – Sonbahar Kampları yazımız sonbaharda kamp yapmak isteyen okuyucularımız için. Gelin sonbahar kampları ve sonbaharda kamp yerleri inceleyelim!

Mevsim değişirken, havalar soğurken kamplar artık sonbahar kamplarına dönüşüyor. Kamp severlerin en çok sevdiği kamplardan olan sonbahar kampları için malzemeler, ekipmanlar da tabi ki değişiklik gösteriyor.

 

Sonbaharda Kamp Alanları - Sonbahar Kampları
Sonbaharda Kamp Alanları – Sonbahar Kampları – Kış Kampları – Kampta Gerekli Ekipmanlar

 

Sonbahar Kamp Yerleri

Sonbaharda doğanın keyfi bir başka çıkıyor. Pastırma yazı sıcakları olursa bir de kamp daha kolay geçer. Sarıdan kırmızıya geçen yaprakların tonları, altın renkleriyle harika bir kamp geçirebilirsiniz. Kasımda kamp yapacak yerler işte listesi.

 

Şile / Ağva Kamp

 

İstanbul’a yakın bir noktada kamp yapmak istiyorsanız tavsiyemiz Şile veya Ağva olacak. Lokasyon olarak daha merkeze yakın olmaları fakat hala korunmuş doğasıyla ve nehirleriyle dikkat çeken Ağva’yı özellikle düşünebilirsiniz. Kamp yaparken birçok sanatsal güzel fotoğraf çekebilir ve harika bir kamp geçirebilirsiniz.

 

Yedigöller / Bolu Kamp Alanı

 

İşte herkesin sonbaharda tekrar tekrar döndüğü Yedigöller. Yedigöller Bolu’nun bir ilçesi ve Mengen’e oldukça yakın. Yol boyunca müthiş sonbahar doğa manzaraları size eşlik edecek. Yedigöller kamp alanları olarak belirlenen alanlar Büyük Göl ve Derin Göl kamp alanları. Bu noktalarda rahatça sonbahar kamp alanınınızı kurabilirsiniz. Hem balık tutabilir, hem çadırınızı atabilirsiniz ve sonbahar yaprakları ve renkleri arasında unutulmaz bir kamp süresi geçirebilirsiniz. Göllerin etrafında uzun yürüyüşler de yapabilirsiniz.

 

Kaz Dağları Kamp

 

Kaz dağları dünyanın en iyi oksijen oranına sahip bölgesi! Bu alanda kamp yapabildiğimiz için kendimizi şanslı hissetmemiz gerekir. Kaz dağları içerisinde milli park da mevcut. Yoğun oksijen ile harika bir kamp geçirebilirsiniz.

 

Yenice Ormanları

 

Karabük’e bağlı Yenice ormanları zengin bitki örtüsü ve temiz havası ile kamp yapmak için ideal.

 

Sonbahar Kamp Malzemeleri – Kampta Gerekli Malzemeler

 

  • Sonbaharda artık havalar o kadar da sıcak değil ve her an yağmur yağabilir. Bu sebepten dolayı da malzemeleriniz su geçirmez olması daha iyi olur. Su geçirmez botlar mesela. Sırt çantanızın da su geçirmez olması malzemeleriniz açısından iyi olur.

 

  • Uyku Tulumu olmazsa olmaz. Gece kamp alanında çadırda uyurken üşümek istemezsiniz.

 

  • İzolasyonu güçlü bir mat da olmazsa olmaz.

 

  • Herhangi bir kamp gezisi, mevsim ne olursa olsun, bazı hazırlık çalışmaları gerektirir. Bir kamp alanında sırt çantasıyla ya da kamp yapıyor olsanız da, bir kontrol listesini takip etmek isteyeceksiniz. Yemek, çadır, uyku tulumu ve kişisel bakım malzemeleri gibi temel ihtiyaçlara ihtiyacınız olacak. Kamping kontrol listemizi kullanabilir ve ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

 


Solan Menekşe Nasıl Canlandırılır?