Solan Menekşe Nasıl Canlandırılır

309

Solan Menekşe Nasıl Canlandırılır

Solan Menekşe Nasıl Canlandırılır, Menekşe Yaprakları Sarar Ne Yapmalıyım, Solan Menekşe Çiçekleri Nasıl Canlandırılır, menekşe çiçekleri neden kurur, menekşe neden solar, solmuş menekşe bakım rehberi!

Menekşe bakımı nasıl olur sorusunun cevabı, öncelikle doğru sulama, doğru ortam ve doğru saksıdır. Menekşe neden solar, menekşe çiçekleri neden solar? Menekşe yaprakları neden yumuşar? İşte başlı başına Menekşe bakım rehberi.

 

Menekşe Çiçeği Neden Solar ve Sararır?

  1. Menekşe çok sulanırsa ve su çok klorlu ise.
  2. Aydınlık olmayan ortamda bulunur ise.
  3. Nemsiz ve karanlık ortamlarda bulunur ise.
  4. Saksı çok dar ve yapraklar sıkışık kaldı ise.
  5. 18-27 derecelerinin altında olur ise.
  6. Cereyanda bırakıldı ise.
  7. Doğrudan güneşe bırakıldı ise.

 

Solan Menekşe Nasıl Canlandırılır - Menekşe Yaprakları Sarar Ne Yapmalıyım - Solan Menekşe Çiçekleri Nasıl Canlandırılır - Menekşe Çiçeği - Menekşe Çiçeği Bakımı

Menekşe Çiçeği Bakımı Nasıl Olur?

Menekşe çiçeği ortamlarımızı daha güzel hale getirir ve bulunduğu mekana canlı bir hava katar. Bu yüzden de güzel renkleri ile çok tercih edilir. Bakımı kolay olmasına rağmen bakım ister. Menekşe çiçeği nemli ortamları çok sever, kuru ortamlardan hoşlanmaz. Çok sık sulama yapılmaması gerekir, toprağı kurursa sulanmalıdır. Vitamin takviyesi yapılacak ise eğer, nisan ayında tercih edilebilir. 18-27 dereceleri arasında bulunursa menekşe kolaylıkla açar.

Kuruyan Menekşe Nasıl Canlandırılır? 

Toprak kaliteli olmalı, saksı delikleri açık olup su çıkışı olmalı. Ortam hem çok aydınlık olmalı hem de çiçeğe doğrudan güneş vurmamalı. Toprak değişimi Nisan ayında yapılmalıdır. Menekşe çiçeği rüzgar akımından uzak tutulmalıdır.

 

BAMBU SARARDI NE YAPMALIYIM?

Dracaena Marginata Bakımı Nasıl Olur

 

Menekşe Nasıl Sulanır?

Menekşe nasıl sulanır sorusunun cevabı, yaprak altından hafifçe az bir su ile sulanmasıdır. Musluk suyu ile değil de dinlendirilmiş veya kaynamış soğumu su ile sulanırsa meneke çiçeği bakımı için en iyisi olur. Yazın genelde haftada 2, yazın ise haftada 1 sulanmalıdır. Çiçeklere ve yapraklara su getirmemeye özen gösterin. Sadece toprağı sulanmalıdır.

 

Menekşe Çiçekleri Neden Kurur?

Menekşe çiçekleri eğer güneşe mahruz kalırsa kurur veya yanar. Menekşe çiçeği çok ve sık sulanır ise de çiçekler kurur ve solar. Menekşe çiçeği pencere kenarında cereyan veya aşırı güne ışığına mahruz kalmamalıdır.

BİTKİ BAKIMI