Selülit Oluşumuna Neden Olan Yiyecekler ve İçecekler

221

Selülite Oluşumuna Neden Olan Yiyecekler ve İçecekler - Selülite Neden Olan Faktörler - Selülite Neden Olan Gıdalar
Selülite Oluşumuna Neden Olan Yiyecekler ve İçecekler

Selülit Oluşumuna Neden Olan Yiyecekler ve İçecekler

Selülit Oluşumuna Neden Olan Yiyecekler ve İçecekler selülite savaş açanlar için bakılması gereken ilk noktadır. Selülit bir dolaşım bozukluğudur, bu sebeple her sağlık sorununda olduğu gibi yediklerimize de dikkat etmemiz gerekir. Selülit Oluşumuna Neden Olan Yiyecekler İçecekler Nedir sorusu sıkla akıllara gelir. İp Atlamak Selülite İyi Gelir Mi? Bu yazımızda selülite neden olan içecekleri inceledik.

1. Kahve

Kola,çay ve kahve gibi içecekler içeriğindeki yüksek kafein dolayısıyla vucüt içerisinde diüretik etkisi yani su atılmasına sebep olduğu için dolaylı olarak selülit oluşuma neden olur. Kahveyi kontrolü içmek ve yanında mutlaka su da tüketerek su ihtiyacını karşılamak gerekiyor.

2. Çay

Çay da aynı şekilde kahve gibi kafein oranı yüksektir. Günde tüketilen çay miktarına dikkat edilmeli, aşırıya kaçılmamalıdır.

3. Kola

Kola hem içerisindeki yüksek kafein miktarı hem de şeker miktarı ile fazlasıyla selülit oluşumuna katkı sağlar. Selülite neden olan faktörler arasında sayılabilir.

4. Kremalı-Şekerli-Katkılı İçecekler

Şeker vucüttaki yağlanmayı arttırdığı bilinen bir gerçek. Şeker yağlanmayı arttırırken, aynı zamanda buna hareketsiz bir yaşam, sporsuz masa başı işler, az su tüketimi de etki edince şekerli içecekler de selülite neden olan içecekler arasında yerini alıyor.

5. Hamburger & Patates Kızartması

İçeriğindeki yoğun ve kalitesiz yağlar sebebiyle kilo alımına neden olan fast food ürünleri, hareketsiz yaşamla birleşip selülit olumuşuna neden olur. Alınan kalorilerin fazlası doğrudan yağ olarak depolanır. Selülitli bölgede dolaşım çok iyi değildir ve bu bölge susuz ödemli ve oksijensiz kalmıştır. Fast Food yiyecekler ise bu oluşumu arttırır, yağı arttırır ve yağ doku da sporsuz kalınca selülit oluşumu yapar.

6. Çok Tuzlu Yiyecekler (rafine tuz)

Rafine tuz vucütta ödeme neden olur. Bu da ileri vadede selülit oluşumu tetikler. Bu sebeple mümkün olduğunca tuz içeriği az olan yiyecekler tercih edilmelidir. Selülite neden olan yiyecekler içerisinde yer alır.

7. Beyaz Unlu Hamurlu Gıdalar

Beyaz undan yapılmış gıdaların çoğu kan şekerinde ani yükleşe neden olduğu için vucüdun yağı depolamasına neden olur. Yine bu tip gıdaları da kararında tüketmeli, kan şekerine etkisini ve glisemik indeks değerlerine bakıp tüketmekte fayda var.

7 maddede saydığımız Selülit Oluşumuna Neden Olan Yiyecekler ve İçecekler listemiz bu şekildeydi. Bunlara dikkat edildiği gibi yürüyüş veya başka herhangi bir spor yapıldığında selülit oluşumu büyük ölçüde önlemiş olur. Herkese keyifli okumalar dileriz.

Zayıflamak İçin İp Atlama Programı

Diyet Hurma Topları


Selülite Neden Olan Yiyecekler, Selülite Neden Olan Yiyecek ve İçecekler, Selülite Neden Olan Faktörler, Selülite Neden Olan Gıdalar