Sağlıklı Fit Cocostar Tarifi

241

Sağlıklı Fit Cocostar Tarifi

Sağlıklı Fit Cocostar Tarifi yapımından merhaba! Hem sağlıklı hem de şekersiz diyet fit cocostar tarifini evde kolayca yapabilirsiniz.

Fit Cocostar Tarifi - Sağlıklı Tarifler - Sağlıklı Fit Cocostar
Fit Cocostar Tarifi – Sağlıklı Fit Cocostar

Blogumuzda bugüne kadar neredeyse her tatlının fit sağlıklı tarifini paylaştık! Diyet Magnolia ve diyet brownie tarifimize de ulaşabilirsiniz. Gelelim fit cocostar tarifine;

Fit Cocostar Tarifi için Malzemeler:

  • 1 su bardağı hindistan cevizi tozu
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı labne
  • 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı (yok ise eritilmiş tereyağı)
  • 160 gr. Sütlü yada bitter kare çikolata

 

1. Çikolata hariç tüm malzemeleri bir kap içerisinde hamur kıvamı elde etmek için yoğuralım. Tüm malzemeler homojen olarak karıştırmalı.

2. Daha sonra elimizle istediğimiz şekli verelim. Orjinal cocostar tarifindeki gibi şekil verebilirsiniz. Buzlukta bu şekilde koyup 30 dk dinlendirin.

3. Başka bir cam kapta kare çikolataları küçük parçalara ayırın. Daha sonra bu cam kabı içerisinde kaynayan su dolu tencereye oturtalım (benmari usulü eriteceğiz).

4. En son şekil verdiğimiz buzluktaki cocostar’ları buzluktan çıkarıp, erimiş çikolataya batırıp, çıkarıp tepsiye dizelim. Dağılmamalarına dikkat edin.

5. 30 dakika kadar dinlenmek için buzdolabına alın. Afiyet olsun!

1 tane Sağlıklı Fit Cocostar Kaç Kalori?

Diyette ara öğünlerde kahve ile rahatlıkla 2 tane tüketebileceğiniz fit cocostar’ın 1 tanesi yaklaşık olarak 108 kcal kaloridir!

Diyet Cocostar Fit Tarifte Şeker Var Mı?

Yukarıda verdiğimiz tarifte rafine şeker kullanılmamıştır. Şeker tadı bal ile sağlanmıştır.

Fit cocostar tarifimizi çocuğu olan anneler rahatça çocukları abur cubur ürünler istediğinde yedirebilirler! Diyette olan okuyucularımız ara öğünlerde 2 tane kahve ile birlikte tüketebilir.

Aynı zamanda misafirlerinize beş çayı ikramı olarak da sunabilirsiniz. Diğer tüm diyet – fit tatlı tariflerimize buradan ulaşabilirsiniz. Afiyet olsun!