Pudra Kokulu Parfümler

279

Pudra Kokulu Parfümler

Pudra kokulu parfümler yani temiz kokulu parfümler yazımızdan herkese merhaba!
Pudra kokusu olan parfümler aslında içerisinde musk veya misk notaları içeren parfümlerdir. Bu musk kokusu içerisinde belli oranda vardır. Baskın olarak kullanıldığında ise parfümde yoğun pudramsı bir koku yaratır.

Yoğun Pudra Kokulu Parfüm Bilinmesi Gerekenler;

  • Pudra kokulu parfüm aslında parfüme nostaljik, zarif ve temiz bir izlenim koku katar.
  • Aynı zamanda diğer içeriklerle birlikte pudralı parfümler daha da şık bir koku olabilir yada günlük de olabilir içeriğine göre.
  • Pudra kokulu parfümler eğer pudra kokusu yoğun ise, bebek pudrası kokulu parfümler olarak da ifade edilir.
  • İçerisine çiçeksi notalar katılırsa hem pudralı hem çiçeksi temiz kokulu parfümler arasına girebilir.

Parfümü Pudra Kokulu Yapan Notalar Hangileri?

– İris
– Menekşe
– Misk
– Musk
– Gül
– İris

Pudra Musk Kokulu Parfümler

Chanel No:19 Poudre

Chanel No:19 Poudre parfümü adından anlaşılacağı üzere pudra kokusu baskın, sabun ve temizlik gibi kokan bir parfüm! Kullananların yorumuna göre ise oldukça kalıcı.

DKNY Casmere Mist

Dkny Casmere mist alt notalarında musk ve kaşmir ile pudra kokan bir parfüm. Genç değil daha 40 yaşların parfümü ve kışa uygun. Kalın kazaklar ile hayal ettiğimiz bir koku harmanı Casmere Mist parfümü.

Givenchy Shalimar

Yoğun pudra kokulu parfüm hangisi diye sorsanız cevabımız kesinlikle Shalimar olurdu. Baharatlı-pudralı shalimar 35 yaş üstü bir koku olarak değerlendiriliyor. Çok eski olan Shalimar parfümünün yeni versiyonları ile daha çiçeksi bir hava yakalamak da mümkün.

Cacharel Noa Pudra

Noa parfümü kesinlikle temizlik kokan bir pudra kokusu. Hatta parfümü kullananlar tarafından masum ve zarif bir sabun kokusu olarak tanımlanmış.

Narciso Rodriguez Poudree

Narciso Rodriguez Poudree parfümü pudra kokusunun tam tanımı. Klas bir parfüm olsun, şık olsun ve tamamen pudra çiçek koksun derseniz tavsiyemiz bu parfüm olurdu!

Chloe Love

Chloe Love klasik bir pudra kokusu sayılmasa da içerisinde pudra notalarını da rahatlıkla alabilirsiniz. İçerisinde en baskın koku gül kokusu, buna diğer çiçekler de eşlik etse de en meşhur pudralı kokulardan sayılıyor.

Dolce Gabbana The One

Dolce Gabbana The One parfümü aslında vanilya notaları ağır basan oryantal bir koku, ferah bir koku denemez. Fakat yine de alttan alta pudra kokusu da hissedebileceğiniz bir parfüm.

Avon Pudra Kokulu Parfüm

Avon pudra kokulu parfüm ise soft musk isimli parfümdür.

Mor şampuan nasıl kullanılır?