Pinterest’te Takipçi Sayısı Arttırma Yolları

342

Pinterest’te Takipçi Sayısı Arttırma Yolları

Pinterest’te Takipçi Sayısı Attırma Yolları sorusunun cevabını aslında birçok yoldan madde madde anlatmak mümkün. Tek bir yolu olmamakla birlikte adım adım Pinterest’te takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Peki ama nasıl? işte cevabı ve maddeleri tek tek açıkladık.

pinterest'te takipçi sayısı arttırmanın yolları - pinterest'te popüler olma

Pinterest’te Popüler Olmanın 6 Yolu!

1. Harika Bir Pinterest Hesap Profili Oluşturmak: Profil Herşeydir

İçeriklerinizi yayınlamaya başlamadan önce, yapmanız gereken belki de ilk şey, harika bir pinterest profili oluşturmak. Pinterest’te neler paylaşacaksınız, konunuz ne, neler ilgi alanınız bununla ilgili profilinizi düzenlemek o konuda takipçi edinmek için önemli bir adımdır. Ayrıca konunuza uygun bir profil adı oluşturmak da önemli adımlar arasında. Böylece Pinterest’te Takipçi Arttırma Yolları için ilk adımı atmış olursunuz.

2. Pinterest’te Aktif Olmak: Pinlemek

Pinterest’te aktif kullanıcı olmak da bir o kadar önemli. Kullanıcılarla bağlantıda olmak, konularınızla benzer konularla alakalı pinleme yapmak ve her gün Pinterest’te aktif olarak ilgilenmek. (Pinterest Nedir ve Pinterest Nasıl Kullanılır?)

Böylece, sizin sürekli paylaşım yaptığınızı farkeden takipçileriniz artmaya başlayacak ve etkileşim halinde olmuş olacaksınız. Pinterest’te takipçi sayısını arttırmanın yollarından biri de Pinterest’i çok aktif kullanmak ve sık sık paylaşımlar yapmaktır.

3. Panoları Düzenlemek: Panolarınız Takipçi Arttırır

Panoları niş olarak yani konu konu ayırmak ve ona uygun pinler eklemek veya pinlemek. Bu şekilde profilinizi ziyaret eden takipçileriniz aradıklarını daha kolay bulur ve bu panolara daha sonra yükleyeceğiniz görselleri merak edip daha çok takip etmek isteyecekler. İlk ziyaret edildiğinde sayfanız, bu şekilde düzenli panolar ve renkli görseller Pinterest’te takipçi sayınızın artmasını sağlayacaktır.

4. Repinning: Beğendiğini Repinle!

Pinterest’te popüler olmak istiyorsanız bunun için bilmeniz gerekenlerin başında gelen Repinning,yani konunuzla alakalı başka pinleri, panolarınıza pinlemek yani iğnelemek etkileşimi arttırır. Daha sonra diğer kullanıcılar da sizin profilinizi ziyaret eder ve takip etmek ister. Özellikle benzer konularda yayın yapan Pinterest hesapları veya profilleri birbirini takip etmeye daha yatkındır.

5. Konunuzla Alakalı Profilleri Takip Etmek: Etkileşim Arttır

Etkileşim Pinterest’te önemli, ilgilendiğiniz konu ne ise örneğin yemek yapmak ise, bu konudaki profilleri takip etmek Pinterest’te sizin de var olduğunuzu bu konuda paylaşım yaptığınızı belirtir. Hem de sayfasını ziyaret ettiğiniz profilde sizi takip eder. Böylece sayınız artar.

6. Görsellere Önem Vermek; Görseller İlham Verir

Pinterest neredeyse görsel üzerine kurulmuş bir sosyal medya ağıdır. Bu sebepten dolayı eklediğiniz görseller yada repinning yapacağınız görseller ilgi çekici olmalı ki sayfanız ziyaret edilsin. Güzel görsel güzel bir profil oluşturmanıza sahip olur. Ve konunuzla alakalı takipçilerinize ilham verir ve takipçilerinizin sayısında artış sağlar. Bu da böylece Pinterest’te Takipçi Sayısı Arttırma Yolları arasındadır.

Pinterest’te Hobifikir’i buradan tıklayarak takip edebilirsiniz!


Pinterest Nedir ve Pinterest Nasıl Kullanılır?
İnstagramda Para Kazanmanın Yolları
Yeni Başlayanlar İçin Blog Nasıl Açılır?

Pinterest’te Takipçi Edinilir, Pinterest’te Takipçi Arttırma, Pinterest’te Nasıl Takipçi Kazanılır, Pinterest Nasıl Takipçi Kazanılır,Pinterest’te Takipçi Edinilir, Pinterest’te Takipçi Arttırma, Pinterest’te Nasıl Takipçi Kazanılır, Pinterest Nasıl Takipçi Kazanılır