Pinterest Nedir Pinterest Nasıl Kullanılır?

276

-Pinterest Nedir Pinterest Nasıl Kullanılır - Pinterest Nedir Ücretli Mi - Pinterest Nasıl Kullanılır - Pinterest Uygulaması Nedir - Pinterest Ücretli mi - Pinterest Nasıl İndirilir
Pinterest Nasıl Kullanılır

Pinterest Nedir Pinterest Nasıl Kullanılır ?

Pinterest 2010 yılında sosyal medya siteleri arasında yerini almıştır. Kurulduğu yıldan sonra özellikle 2011 yılının ortalarında popülerleşmeye başlamış olan Pinterest, kelime olarak Pin ve Interest kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Pin iğnelemek anlamına geliyor. Interest ise ilgi alanınızı belirtiyor. Yani ilgi alanınızı dilediğiniz gibi pin yapıp panonuza ekleyebiliyorsunuz.

Pinterest nedir dersek istediğiniz kadar pano oluşturabilmek. Bu panoları sınıflandırabilir, panoların içerisinde de ayrı bölümler oluşturup kategorilendirebilirsiniz. Bu şekilde beğendiğiniz, size ilham veren görselleri panonuzda tutabilir, takipçilerinizle paylaşabilir ve sizinle aynı görselleri beğenen üyelerle etkileşim kurabilirsiniz. Ve bu panolar sayesinde, telefonda yer tasarrufu da yapabilirsiniz!

Pinterest’e Nasıl Üye Olunur? Pinterest Hesabı Nasıl Açılır

Pinterest kullanıcı adı ve şifre oluşturarak yada diğer bir sosyal medya hesabınızla bağlanarak üye olabileceğiniz bir alan. Bu şekilde üye olduktan sonra ilgi alanlarınızla ilgili ilham almaya başlayabilirsiniz. Üye olduktan sonra profil resmi ekleyerek ve profil bilgilerinizi düzenleyerek devam edebilirsiniz.
Sosyal ağlar aracılığıyla üye olursanız da bazı bilgileriniz direkt aktarılır. Bu şekilde de hesaplarınızı birbirine bağlayabilirsiniz.

Pinterest Nedir Pinterest Nasıl Kullanılır - Pinterest Giriş Yap - Pinterest Fotoğraf Yükleme - Pinterest Fotoğraf İndirme - Pinterest Nasıl Yapılır - Pinterest Hesabı Nasıl Açılır - Pinterest Nedir Nasıl Çalışır - Pinterestte Nasıl Takip Edilir
Pinterest Nedir Ücretli Mi

Pinterest Nasıl Kullanılır?

Pinterestte beğendiğiniz görselleri birçok yoldan pinleyebilirsiniz. Beğendiğiniz bir web sitesinden link vererek resim ekleyebilirsiniz. Bilgisayarınızdan fotoğraf ekleyebilirsiniz yada başka bir kullanıcının panosunda beğendiğiniz görseli de panonuzu pinleyebilirsiniz. Herhangi bir siteden yükleyerek görsel eklediğinizde, diğer kullanıcılar bu siteye yani görselin kaynağına da ulaşabiliyor. Bu açıdan da oldukça başarılı.

Pinterest Nedir Pinterest Nasıl Kullanılır bir diğer seçenek başka birinin panosunda beğendiğiniz resimleri like yaparak yani beğenerek de kaydedebilirsiniz. Böylece telefonunuzda yada bilgisayarınızda yer tasarrufu yapabilirsiniz. Like yapmak için kalp resmine tıklayabilirsiniz.

Anasayfada sağ üst köşede yer alan + (artı işareti) tıklayarak 3 şey yapmanız mümkün;

  • Pano oluşturabilir
  • Çeşitli websitelerinden görsel yükleyebilir
  • Kendi bilgisayarınızdan resim yükleyebilir

Görsel seçtikten sonra ”Pin it” butonuna tıklayarak pinleyebilirsiniz.
Ayrıca üye olunduktan sonra diğer kullanıcıları takip edebilir, panolarından beğendiğiniz görseleri pinleyebilir. Başka bir kullanıcının yüklediği görseli kendi panonuza pinleyemeye de Repin deniliyor. Pinterest üzerinden paylaşılan görseller yorum da yapabilirsiniz.

Pinterest Ne İşe Yarar? & Pinterestte Paylaşım Nasıl Yapılır

Pinterest ne işe yarar diye bakacak olursak, dünya üzerinde milyonlarca kişinin kullandığı Pinterestte kendi kategorilerinizi oluşturup, ilgi alanlarınıza özel harika görseller, panolar oluşturabilirsiniz.
600 bin marka bu platformda kendi firma sayfalarını açmış, reklamını yapıyor. Bu alandan kendi ürünlerini paylaşıp müşterilerine ulaşabiliyor. Özellikle moda gibi alanlarda görsellerin ağırlıkta paylaşıldığı ve kullanıcılarının %80 inin kadınların oluşturduğu bir platform olduğu için varsa firmanız Pinterestten sayfasını açabilirsiniz.

Pinterestin en iyi özelliklerinden birisi de oluşturduğunuz panolarınızdan istediklerinizi dışarıya gizleyebilirsiniz yani sadece siz görebilirsiniz. Acil bir durumda, görsellerinize ihtiyacınız olduğunda, yanınızda bilgiyasarınız, usb bellekleriniz olmasına gerek yok. İnternetin olduğu her yerde Pintereste girerek buradan depoladığınız resimlerinizi kullanabilirsiniz.

Pinterest diğer sosyal ağlara göre çok daha sade bir kullanışa sahip. Tasarımındaki sadelik sayesinde herkesin kolayca görsel paylaşabileceği bir sisteme sahip.

Pinterest görsel ağırlıklı bir ağ olduğu için dil ve kültür farkı gözetmeksizin herkes birbirleriyle iletişim kurabiliyor ve böylece dünyanın her yerinden takipçileriniz olabilir.

Diyelimki odanızı yeniliyorsunuz ve değişik fikirler edinmek istiyorsunuz. Pinterestte bunun için binlerce örnek görsel mevcut. Örneğin saç modelinizi değiştirmek istiyorsunuz ve karar veremiyorsunuz diyelim, Pinterestten farklı saç modellerine bakabilir ve karar verebilirsiniz. Tüm bu görselleri ise pano oluşturup burada tutabilirsiniz.

Pinterest Nedir Ücretli Mi?

Pinterest uygulaması ücretsizdir, ücretsiz şekilde üye olup paylaşımda bulunabilirsiniz.

Pinterest Nedir Pinterest Nasıl Kullanılır , Pinterest Nedir Ücretli Mi, Pinterest Nasıl Kullanılır, Pinterest Uygulaması Nedir, Pinterest Ücretli mi, Pinterest Nasıl İndirilir, Pinterest Giriş Yap, Pinterest Fotoğraf Yükleme, Pinterest Fotoğraf İndirme, Pinterest Nasıl Yapılır, Pinterest Hesabı Nasıl Açılır, Pinterest Nedir Nasıl Çalışır, Pinterestte Nasıl Takip Edilir

Pingback Nedir ve Pingback Nasıl Yapılır?

Yeni Başlayanlar İçin Blog Nasıl Açılır?

En İyi WordPress Blog Temaları