Mutfakta Feng Shui 5 Tavsiye

327

Mutfakta Feng Shui 5 Tavsiye

Mutfakta Feng Shui 5 Tavsiye - Feng Shui Mutfak - Feng Shui Mutfak Rengi - Feng Shui Mutfakta Ayna - Feng Shui Kitchen Design - Feng Shui'ye Göre Mutfak Renkleri - Feng Shui Dekorasyon Mutfak - Feng Shui Mutfak Yönü - Feng Shui Kitchen Design
Feng Shui Mutfak Rengi

Mutfakta Feng Shui 5 Tavsiye, Feng Shui Nedir, Nasıl Uygulanır, Feng Shui nasıl uygulanır? Feng Shui’ye Göre Mutfak Renkleri işte cevabı…

Feng Shui Çin kökenli bir alan düzenleme sanatı ve buna göre yaşamı iyileştirmeye dayanan bir Çin öğretisidir. Feng ve Shui çincede rüzgar ve su anlamına gelir. Geçmişten beri süre gelen bir öğreti olan Feng Shui mekan düzenleme ile beraber insan ve doğa arasındak uyumu tekrar yakalamayı amaçlar. Mekanlardaki enerji akışını iyileştirerek, bu alanda tekrar doğa etkisi yaratır. Stresli metropol yaşamında huzurlu bir mekan düzenlemesi yapma sanatıdır.

Yoğun ve stresli bir yaşamın getirileri de stresli olabiliyor. Rahatlanacak, huzuru hissettirecek bir mekan her zaman önemlidir. Mufkta ev içersinde çokça vakit harcadığımız bir alan. Feng Shuide bereketin oluştuğu mekan olarak mutfak sayılır.

Şimdi ise gelin Mutfakta Feng Shui 5 Tavsiye nelermiş inceleyelim;

1. Su ve Ateş Yan Yana Gelmemeli – Feng Shui Mutfak

Mutfakta Feng Shui için en önemli detaylardan birisi fırın ve ocak gibi yemek yapılan sıcağı temsil eden ev aletleriyle, buzdolabı ve musluk gibi su elementi aletlerin yan yana gelmemesi gerektiğidir. Bunun nedeni ise farklı enerjiler olduğu için birbirlerine ters bir uyumsuzluk yaratmasın. Eğer mutfakta bu şekilde denk geldiyse araya ahşap bir obje ekleyip yumuşatabilirsiniz.

2. Tezgahın Üzerindeki Gıdalar – Feng Shui Mutfak

Feng Shui felsefesine göre mutfakta bereket enerjisinin uyumlu bir şekilde ilerleyebilmesi için mutfak tezgahının üzerinde kuru gıdalar, cam kavanozda turşu, nar gibi dayanlıklı meyveler, tahıl, bakliyat ve çerez gibi gıdaların özellikle cam kavanoz içerisinde bulunması önerilir. Tabi ki mutfak tezgahının üzerinde bozulmuş küflenmiş gıdalar bulunmamalıdır. Kötü kokular olmamalıdır. Bozuk aletler tamir edilmesi tavsiye edilir. Mutfak tezgahı açık renkli ahşap olursa en ideali olur. Tezgahın üstü çöp ve ıvır zıvır eşyalarla dolu olmamalı hatta mümkünse açık ve üzerinde az eşya olmalıdır. Özellikle taze meyve ile dolu bir meyve sepeti Feng Shui için önemli.

Mutfakta Feng Shui 5 Tavsiye - Feng Shui Mutfak - Feng Shui Mutfak Rengi - Feng Shui Mutfakta Ayna - Feng Shui Kitchen Design - Feng Shui'ye Göre Mutfak Renkleri - Feng Shui Dekorasyon Mutfak - Feng Shui Mutfak Yönü - Feng Shui Kitchen Design
Feng Shui Mutfak

3. Mutfağın Konumu – Mutfak İçin Feng Shui

Mutfak evin aydınlık odalarından olmalı. Güneş alan, aydınlık, ferah bir konumda bulunmalı. Mutfak kapısı ile tuvalet kapısı birbirinin karşısında olmamalı. Mutfak için en ideali evin güneydoğusunda bulunmasıdır.

4. Feng Shui Mutfak Rengi

Mutfakta Feng Shui için genel renkler, detay renkler ve genel tonlama çok önemlidir. Duvar rengi aydınlık ve açık bir renk, mutfak dolapları açık renklerde sade ve düzenli olmalı. Mutfağa girildiğinde ferah, havadar ve aydınlık olması önerilir. Siyah gibi renkler kullanılmamalıdır.

5. Diğer Feng Shui Mutfak Dekorasyon Önerileri

⦁ Kirli tabakların yığılmasına izin vermeyin
⦁ Mutfağı mümkün olduğunca temiz ve sade bırakmaya özen gösterin
⦁ Lavabonuzun direkt fırın ile yanyana gelmemesine dikkat edin
⦁ Mutfağa canlı renklerde meyve resimlerinin olduğu tablolar asabilirsiniz.
⦁ Mutfak içerisinde kırık ampül veya tozlu raflar olmamasına dikkat edin.
⦁ Buzdolabında taze yiyecekler ve gıdalar olması önerilir.
⦁ Feng shui mutfakta ayna kullanılabilir.

İşte Mutfakta Feng Shui 5 Tavsiye bu şekildeydi. Günümüzde artık popülerleşen bu felsefe ile ilgili kaliteli bilgi almak da işe yarar oldu. Umarız merak edenlerin işine yarar.

Keyifli okumalar dileriz!


Country Tarzı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Banyo Aydınlatması Nasıl Olmalı