Minimalist Ev Dekorasyonu

402

Minimalist Ev Dekorasyonu

Minimalist Ev Dekorasyonu, Minimalizm Ev Dekorasyonu, Evde Sadelik, Az Eşyalı Ev Dekoru, Minimalist Salon Dekorasyonu nedir bugünkü yazımızın konusu ve en merak edilenlerden. Aslında dekorasyonda minimalizm anlamak için öncelikle, minimalizm nedir ve minimalist yaşam nasıldır bunu anlamak önemli.

Minimalist Ev Dekorasyonu - Minimalizm Ev Dekorasyonu - Evde Sadelik - Az Eşyalı Ev Dekoru - Minimalist Salon Dekorasyonu Minimalist Ev Dekorasyonu

Minimalizm Nedir?

Minimalizmi hayata geçirmek için önce Minimalizm kelime anlamı olarak küçülmek, sadeleşmek olduğunu anlamak gerekiyor. Ve bu düşünce akımı yaşamın her alanında uygulanabiliyor hatta genel anlamda hayata bakış açısı haline geliyor. Günümüzde oldukça popüler olan minimalizm, çoğu dekorasyon ürününde de kullanılmaktadır.

 

Minimalist Yaşam?

Minimalist yaşam denilince aslında yaşamın her alanında minimalist yaşamak anlamına geliyor. En önemlisi her gün yaşadığımız şehir karmaşasında eve gelince en azından evimizi sade, huzurlu ve minimal görmek ve bu şekilde tasarlamaktan geçiyor.

 

Diğer bir örneği de minimalizmi kıyafet dolaplarımızda da gerçekleştirmek ve kullanmadığımız fazla ne var ise ihtiyacı olanlara vermektir. Hatta sahip olduklarınızın yarısını elden çıkarmak ve sadece ihtiyacınız olanlarla yaşamınıza devam etmek minimalizm açısından önemli.

 

Ev Dekorasyonunda Minimalizm

Minimalizm tabi ki ev dekorunda da oldukça derine iniyor ve detaylarda kendini gösteriyor. Tabi ki bu detayların detay olarak dahi sade olması şartıyla!
Minimal ev kesinlikle genel anlamda bakıldığında evde sadelik kavramına uygun ve az eşyalı ev dekorasyonu kapsamında olmalıdır. Öyle karışık renkler, işe yaramayan ama yıllardır bir köşede duran eşyalar, tüketim çılgınlığı ile alınmış fazla kıyafetler, renkli renkli yastıklar. Fazla ne varsa artık yok!

Aslında minimalist dekor eve adapte edilince, bizler de zihinsel olarak rahatlıyor, yaşam alanlarımızı kendimizin daha rahat kullanacağı şekilde rahatlatmış oluyoruz. Hayat daha kolay ve huzurlı hale geliyor. İşte minimalizmden beklediğimiz de bu.

 

Modern Minimalist Evler

Modern minimalist ev örnekleri denilince ilk akla gelen, aydınlık görünüm ve nötr renkler bunun içinde duvarlardan başlamak gerek.

Ev dekorasyonunda minimalist bir hava için ve modern minimalist ev dekor etmek için ilk yapmanız gerekenlerden biri duvarları açık renge boyatmak ve objeleri kaldırıp belki tek obje veya biblo kullanmaktır. Hatta metaller modern minimalist için daha uygun olacaktır. Göz yoran perdeler, patlayan renkler, neonlar bu dekorasyonun parçaları değil. En ilginç Kitaplık Modelleri 

 

Minimalist Tarzı Salon Dekorasyonu

Minimalist tarzı salon için koltuklar nötr renkler, duvarlar beyaz, az yastık kırlent ve cam metal ağırlıklı detaylar olması daha uygun olur. Halı ve perde çok önerilmez. Genel ve uzaktan bakıldığında salon temiz, aydınlık ve ferah görünmelidir. Küçük Banyolar İçin Dekorasyon

 

Minimalizm Ev Dekorasyonu Örnekleri

Minimalist Ev Dekorasyonu - Minimalizm Ev Dekorasyonu - Evde Sadelik - Az Eşyalı Ev Dekoru - Minimalist Salon Dekorasyonu Minimalist Ev Dekorasyonu, Minimalizm Ev Dekorasyonu, Evde Sadelik, Az Eşyalı Ev Dekoru, Minimalist Salon Dekorasyonu