Madecassol Merhem Ne İşe Yarar

165

Madecassol Merhem Ne İşe Yarar

Madecassol Merhem Ne İşe Yarar sorusunun cevabı için öncelikle Madecassol krem nedir bunu bilmekte fayda var. Neden bu kadar popüler, Madecassol krem kullanan yorumları ve Madecassol merhem sivilce izleri için kullanılabilir mi bunu inceleyeceğiz.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol merhem ne işe yarar işte cevabı;

– Madecassol krem, yara izlerini geçirmekte (açık yaraya sürmemelisiniz, geçmiş ve sadece izi kalmış yaraya uygulanmalıdır)

– İçindeki iltihap geçmiş sadece izi kalmış sivilce izlerini geçirmek için

– Çok kuru ciltleri nemlendirmek için

– Yanık izlerini iyileştirmek için

– Ölü deriyi daha hızlı atıp, cilt hücrelerinin daha çabuk yenilenmesini sağlamak için

– Sürekli kilo alıp vermelerden kaynaklanan yada doğum sonrası oluşan çatlakları gidermek için kullanılabilir.

Fakat dikkat edilmesi gerekenlerden biri açık yaraya uygulanmaması gerekir, bir de uygulandıktan sonra güneşe çıkılmamalıdır. Güneş madecassol krem ile birlikte güneş lekesi oluşturulabilir. Güneş kremi kullanmanızı tavsiye ederiz. Hobifikir’de verilen tavsiyeler doktor tavsiyesi değildir. Sorumluluk okuyucuya aittir.

Madecassol Merhem Nedir?

Madecassol Merhem, Bayer ilaç firması tarafından üretilen, çok amaçlı kullanılabilen tıbbi bir merhemdir, eczanelerde satılır. Kremin içindeki etken madde Centella Asiatica cilt yenileme özelliği vardır. Son zamanlarda özellikle kadın bakımında oldukça popüler olması nedeniyle çokça aratılan bir konu olmuştur. Birçok faydasının yanı sıra, tıbbi bir krem olduğu için doktor veya eczacıya danışarak kullanılmalıdır. 40 gramlık tüp ambalajlarda satılmaktadır.

Madecassol Sivilce İzi

Madecassol merhem sivilce izleri için kullanılabilir mi sorusu en çok sorulan sorulardan biri. Eğer açık bir sivilce yarası yok ise, sadece sivilce olan bölgeye çok ince tabaka halinde uygulanabilir. Fakat gereğinden fazla uygulamak cildi tıkayıp, sivilceye neden olabilir. Bazı ciltlerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Madecassol Nasıl Kullanılır?

Madecassol krem günde 1 yada 2 defa istenilen bölgeye uygulanabilse de, doğru doz için doktorunuza danışın. Doktorunuzun önerdiği dozda, çatlak yada yara izi olan bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür. Hamilelik ve emzirme dönemi için en iyi bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Cerave Nemlendirici Krem Yorumları

Madecassol Krem Süslü ve Madecassol Krem Kullananlar

Madecassol merhem süslü sözlük sitesinde çoğunlukla sivilce lekeleri için kullanılmı çoğu kişi tarafından olumlu bir yorum olmuştur. Fakat kullananlardan bazılarında sivilce artışına sebep olmuş ve alerjik reaksiyon oluşturmuştur.

Madecassol Merhem Fiyat 2020

Madecassol merhem fiyat 2020 fiyatı 25,90 TL‘dir.

Madecassol Krem İçeriği

Ana etkin maddesi Centella Asiaticadır. Yardımcı maddeler Glikol stearat, propilen glikol, sıvı parafin, ıtır yağı, lavanta yağı, saf su.