Lavanta Göz Yastığı Nasıl Yapılır

398

Lavanta Göz Yastığı Nasıl Yapılır

Lavanta Göz Yastığı Nasıl Yapılır ve Doğal Lavantalı Yoga Göz Yastığı Nasıl Yapılır?

  • Göz yastığı genelde yoga yapanlar, uykuya dalmakta güçlük çekenler ve yorucu bir iş günü sonrası rahatlamak isteyenler için harikadır. İçerisine çeşitli kokulu bitki tohumları konur ve bu da en son organik veya cilde zarar vermeyecek bir kumaşla dikilerek yapılır.
  • Lavanta bu yastık için olmazsa olmaz çünkü lavanta bitkisinin kokusu stresi azalttığı ve uyumaya yardımcı olduğu biliniyor. Hepimiz yoğun bir iş hayatı ve stresten şikayetçiyiz. Lavanta kokusuyla bizi rahatlatır ve stresi azaltır.

Lavanta Göz Yastığı Nasıl Yapılır ?

⦁ Astar hava alabilen iç
⦁ Dış kılıf pamuklu (yıkanabilir ve tercihen organik olmalı)
⦁ Lavanta (aktarlardan bulabilirsiniz)
⦁ Keten tohumu
⦁ Pirinç

Lavanta Göz Yastığı Nasıl Yapılır - Göz Yastığı Nasıl Yapılır - Göz Yastığı Nedir - Lavanta Kokulu Göz Yastığı - Lavanta Göz Yastığı - Yoga Göz Yastığı Nedir? - Lavantalı Göz Bandı - How to make lavander eye pillows - Eye Pillow

  1. Öncelikle astar iç kısım dikdörtgen şekilde bir göz yastığı olacak şekilde kesilip dikilir.
  2. Daha sonra içerisine lavanta, keten tohumu ve pirinç ile doldurulur. Daha sonra hepsi kapanacak şekilde dikilir.
  3. En sona ise kılıf ile örtülecek şekilde kılıf ile de kaplanır. Dilerseniz daha renkli yada üzerinde motto olan sizi motive edecek yazıların olduğu bir kılıf seçebilirsiniz. Ya da düz alıp kumaş kalemleriyle siz süsleyebilirsiniz.

Lavanta Göz Yastığı Ne İşe Yarar?

⦁ Lavanta yoga göz yastığı esasında stresi azaltmaya ve daha sonrasında uyumaya yardımcı olur (hem de ışığı engeller)

⦁ Zihni sakinleştirir.

⦁ Sinüs ve baş ağrılarına iyi gelir.

⦁ Buzdolabında bekletip soğuk olarak serinlemek için kullanılabilir.

⦁ Uyurken boynun altında tutulup uykuya geçişi kolaylaştırır.

Görüldüğü gibi, lavanta göz yastığının birçok faydası bulunuyor. Özellikle kafeini yani çay ve kahveyi fazla tüketenlerde uyku problemleri olabiliyor, bunun için çok faydalı bir seçenek. Yoga yapanlar içinde rahatlamak için zaten kullanılıyor.

Yoga Lavanta Göz Yastığı Nasıl Kullanılır?

Yoga veya Lavanta göz yastığı nasıl kullanılır sorusunun cevabı size göre değişecektir. Yoga yaparken rahatlamak ve zihni sakinleştirmek için kullanabileceğiniz gibi, gece uyumakta güçlük çekiyorsanız gözlerinizin üzerine yerleştirerek de hem gözlerinizi dinlendirebilir hem de günün stresini atabilirsiniz. Ayrıca, yine uyku problemi çeken okuyucularımız için lavanta yağınını sprey şekilde uyumadan önce odalarına sıkarlarsa lavanta yağı ile daha rahatlayabilirler. Lavanta yağının faydaları nelerdir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lavanta Göz Yastığı Faydaları?

Lavanta göz yastığı faydaları nelerdir sorusunun cevabı sakin bir zihin ve sağlıklı bir yaşam. Uyku insan sağlığı için çok önemlidir. Rahat uyumak ve sakin bir zihin yapısına sahip olabilmek için lavanta göz yastığından destek alabilirsiniz.

İşte yoga göz yastığı & lavanta göz yastığı bu şekilde yapılıyor. Dilerseniz hazır olarak sipariş de verebilirsiniz, fakat yapımı çok basit olduğu için kendiniz yapmanız çok daha avantajlı olur.

Umarız işinize yarar, keyifli okumalar dileriz!

 


Aromaterapi Nedir ve Ne İşe Yarar

Hindistan Cevizi Yağının 10 Faydası

Spordan Sonra Ne Yemeli