Kuru Ciltler İçin Fondöten Öneri

301

Kuru Ciltler İçin Fondöten Öneri

Kuru Ciltler İçin Fondöten Öneri yazımızı cilt yapısı kuru veya yer yer kuru yer yer karma olan okuyucularımız için kaleme aldık. Nedeni ise yağlı ciltler için bu tip kozmetik fondöten ürünleri fazla olmasına rağmen, kuru cilt ürünleri bizce daha az ürün bulunabiliyor. Kuru cilt ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler uygulamak gerekiyor.

Kuru cildin ihtiyaçları nelerdir?

Kuru cilt pul pul dökülür ve fondöteni pürüzlü gösterir ve bu sebepten ötürü fondöten cilde tam oturmaz, bütünleşmez. Kuru cildin fondötenden beklentisi aslında bu dökülme ve kuru yerleri güzel şekilde nemlendirmek ve nem ihtiyacını gidermek olmalıdır.

Ayrıca kuru cilt daha cansız gözüktüğü için kullanılan kozmetik fondöten ürünlerinin içerisinde aydınlatma etkisi veya canlandırıcı etkisi olmalıdır. Bunun yanı sıra kalıcı olarak nem dengesi sağlamalıdır. Nem dengesi yağdan sağlanmamalıdır, zira aşırı yağ da sivilce oluşumuna yol açabilir, içeriği temiz ve nem sağlayan bir fondöten uygun bir seçim olacaktır. Kuru ciltler için fondöten yapısında öncelikle bu özelikler aranmalıdır.

Bunun yanında ayrıca kuru ciltte alerji veya atopik egzama gibi cilt sorunları da olabileceği için öncelikle bir dermotologa gitmek ve belki de kuruluğa yönelik dermokozmetik ürünler de kullanmak gerekebilir fakat söz konusu makyaj olunca kuru ciltlere özel fondötenleri sizler için araştırdık!

Kuru Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

Mac Studio Waterweight Sph 30

Mac Studio Waterweight Fondoten Yorum - Mac Studio Waterweight Fondöten Blog - Mac Studio Waterweight Fondoten Kullananlar
Mac Studio Waterweight Fondoten Yorum

Mac Studio Waterweight Sph 30 ürünü su bazlı olduğu için kuru ciltler için çok rahat kullanılabilir. Ayrıca içerisindeki spf de yeterli olacak ve güneş koruması sağlayacaktır. Mac Studio Waterweight Fondöten Yorumları için buraya tıklayın.

Maybelline Kuru Ciltler İçin Fondöten
Maybelline Affinitone Fondöten

Kuru Ciltler İçin Fondöten - Kuru Ciltler İçin Fondöten Gratis - Kuru Ciltler İçin Uygun Fiyatlı Fondöten
Kuru Ciltler İçin Fondöten

İçeriğindeki E vitamini ile cilt kusurlarını kapatırken aynı zamanda kuru ciltler için nemlendirme özelliği sağlayan bir fondöten.

Kuru Ciltlere Fondöten Nasıl Sürülür

Kuru ciltler için fondöten sürülmeden önce, cilt makyaj için hazırlanmalı. Pul pul görüntüyü önlemek için nemlendirici etkili çok sert olmayan bir peeling ile ölü deri giderilmeli ve daha sonra nemlendirici ile nemlendirilmeli ve fondöten için bir zemin hazırlanmalıdır.

Yan Çizgili Eşofman Nasıl Kombinlenir?


Kuru Ciltler İçin Fondöten Gratis, Kuru Ciltler İçin Uygun Fiyatlı Fondöten