Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

346

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri yazımız mutfağı nispeten küçük olan okuyucularımız için!

Neden Küçülen Mutfaklar Tercih Ediliyor?

Günümüzde evler artık daha da küçüldü. Çoğu kişi artık küçük evleri tercih ediyor. Nedeni ise büyük eve hakimiyetin daha zor olması, çekirdek aileler için fazla gelmesi, temizliğinin zor olması, ev fiyatlarının yüksek olması. Nüfusun da artmasıyla daha çok  talebi karşılayan sayıda ev ama daha küçük ev mantığında daha minimalist daha kullanışlı evler yapılmaya başlandı. Bununla beraber küçük alanlar nasıl olur da kullanışlı dekore edilir gibi pratik bilgilere ihtiyaç duyuldu.

Küçük Mutfakları Nasıl Efektif Kullanılırız?

Evlerin küçülmesiyle mutfaklar da küçüldü. Yemek yapılan ve belki de yemek yenen alanların küçülmesi ve buna göre dekore edilmesi ayrı bir mesele. Sade, havadar, aydınlık dekorlu, hem de mantıklı dizayn edilmiş bir mutfak dekor etmek asıl amaç.

Küçük mutfaklar için önerimiz açık renkli duvar ve mobilyalar. Özellikle mutfakta camın da olması ferah bir alan sağlar. Bunun yanı sıra eğer imkanınız varsa mobilyalarınızı duvar ölçülerinize özel yaptırtın böylece mobilyaların iç kısımlarında da bir çok raf yaptırtıp, boşluklarda da kullanılabilir alan sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızdaki görsellerdeki depolama yöntemlerini tavsiye ediyoruz. Ürünleri, eşyaları küçük alanlarda istiflemek olan alanı daha da daraltacak ve yaşam alanlarınızı kısıtlayacaktır. Bunun yerine küçük bir organizasyon planıyla her şeyi düzenli hale getirebilirsiniz. Artık her yerde satılan dolap içi raflar ya da dolaplara takılan ek metaller, dolabın içine gizlenen çöp kovaları bunların en güzel örneği.

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri için en büyük yardımcılarımız mutfak dolapları ve mutfak duvarlarıdır. Yani küçük mutfağınız varsa yapacağınız ilk iş mutfakta depolama organizasyonu yapmaktır. Renk olarak ferah tonlar kullanılmalıdır. Asıl püf nokta ise kullanılabilecek her alanın kullanılması, her boşluğun değerlendirilmesidir. Küçük mutfaklarda yoğun bir karmaşadan uzak durulmalı.

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri

İşte sizlere küçük evler için dekorasyon fikirleri serimizin küçük mutfaklar için dekorasyon önerileri görsellerimiz. Bazıları size ilginç ve sıra dışı gelse de fikir vermesi ve hali hazırda olan fikirlerinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz!

Küçük Mutfaklar - Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler - Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır - Küçük Mutfak Dekorasyon - Küçük Mutfak Çözümleri - Küçük Mutfaklar - Küçük Mutfak Dizayn - Küçük Mutfak Dekor

Mutfaktaki ana dağınıklığın sebebinden biri, bulaşık deterjanları, bulaşık süngerleri, havlu peçeteler için yer bulunamadığı için ortalığa konmasıdır. Bu görseldeki gibi metal bir lavabo rafıyla bunların hepsini bir arada tutup yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Küçük Mutfak Dekorasyon - Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler - Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır - Küçük Mutfak Dekorasyon - Küçük Mutfak Çözümleri - Küçük Mutfaklar - Küçük Mutfak Dizayn - Küçük Mutfak Dekor

Paketli gıda ürünleri için tezgahta yeterli yer bulunmayabilir. Bu sebeple mutfak dolabının iç kısımlarına raflar taktırabilir, ek çekmeceler yaptırabilirsiniz. Hem her şey kompakt halde bir arada bulunur hem de boşluk olacak alanlardan faydalanılmış olur!

Küçük Mutfak Dekor - Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler - Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır - Küçük Mutfak Dekorasyon - Küçük Mutfak Çözümleri - Küçük Mutfaklar - Küçük Mutfak Dizayn - Küçük Mutfak Dekor

Herkesin mutfak tezgahında duran, en sık kullandığı ürünleri vardır. Bunların hepsini bir arada bir sepette bulundurmak dağınıklığı önler ve yer tasarrufu sağlar.

Küçük Mutfak Çözümleri - Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler - Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır - Küçük Mutfak Dekorasyon - Küçük Mutfak Çözümleri - Küçük Mutfaklar - Küçük Mutfak Dizayn - Küçük Mutfak Dekor

Görseldeki gibi mutfak genelde tasarım ürünü oluyor. Ek bir bölme ile yemek yapılabilecek ek bir alan sağlanmış oluyor ve işiniz bitince tekrar pratik şekilde raf yerine kaldırılıyor.

Küçük Mutfak Çözüm - Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler - Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır - Küçük Mutfak Dekorasyon - Küçük Mutfak Çözümleri - Küçük Mutfaklar - Küçük Mutfak Dizayn - Küçük Mutfak Dekor

Buzdolabının yan yüzü genelde bomboş durur. Bu alan özellikle mutfağı çok küçük olanlar için önerilir. Sağlam raf desteği ile tezgahta olması gerekenleri buraya yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde tezgahı küçük olanlar için çözüm sağlanmış olur.

Keyifli okumalar dileriz!

 

Diğer dekorasyon yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.