Küçük Banyolar İçin Dekorasyon

344

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon yazımızdan herkese merhabalar. Küçük banyolar nasıl dekore edilir? sorusu aslında özellik evi küçük yada ebeveyn banyosu diğer banyoya göre nispeten küçük olan okuyucularımız için ele aldık. Ev çoğu zamanımızı geçirdiğimiz, iş sonrası koşarak geldiğimiz alanımızdır. Bu alanda çoğu zaman tasarlanırken banyo daha küçük alan ayrılabiliyor. Sıkıntı aslında banyonun küçük olması değil ama banyo eşyalarının banyoya sığmamasından kaynaklanıyor. Biz de sizler için küçük banyo çözümleri keşfettik.

Küçük Banyolar için Akıllı Çözümler

Küçük banyo çözümleri için ilk adım banyo dolaplarını aslında kendiniz tasarlamanız ile başlıyor. Hem kendi zevkinize göre banyonuzu tasarlayabilir, hemde görsellerde olduğu gibi örneklerle şık ve pratik banyo çözümleri elde edebilirsiniz.

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon - Dar Banyo Tasarımları - Banyo Modelleri - Banyo Dekorasyon Modelleri
Küçük Banyolar İçin Dekorasyon

Görseldeki gibi örnek bir pratik banyo modeli için yapmanız gereken tek şey, klozet üzerine raf yaptırmak! ve klozetin tam üzerine bir sepet eklemek. Bu şekilde banyoda depolamanız gereken eşyalar pratik şekilde toparlanacak! Raflara ise yapay çiçekler, sepet içine havlular çok şık bir görüntü sağlar.

Ayrıca, banyoda sakladığınız çoğu şey havlular ve tuvalet kağıtları kendin yap sepetlere dahi konabilir. Normal raflar satın alabilir (ikea’da banyolar için raf satın alabilirsiniz) ve klozetin üst kısmında duvar boşluğunda kullanabilirsiniz. Bu raflara yine aksesuarlar ve şampuan gibi bakım ürünlerinizi de koyabilirsiniz.

Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilir?

Dar banyo tasarımları genelde yerden tasarruf sağlanarak döşenir. Klozet ve lavabo birbirine yakındır ve bu sebeple alanda bir dolap bulunmaz. Eşyalar için depo alanı eksiktir. Bu alanı boş olan duvarlara raf yada dolap yaparak yer yaratabiliriz.

Dar Banyo Tasarımları - Banyo Modelleri - Banyo Dekorasyon Modelleri

Görseldeki örnekteki gibi 3lü metal dönebilen raflar, yüksek olduğu için ciddi anlamda yer tasarrufu sağlıyor. Gündelik kullanılan ürünler, şampuan, saç ürünleri ürünleri burada depolanabilir.

Dar Banyolar İçin Dekorasyon

Dar banyo tasarımları veya küçük banyolar için akıllı çözümler için bir diğer alternatif lavabo altlarını kullanmaktır. Lavabo altlarını kapak taktırarak buraya yine havlular tuvalet kağıtları koyabilirsiniz. Nasılsa lavabo altları kullanılmasa yer boş kalmış olacak. Bu sebepten yine bu alana raf taktırılabilir.

Küçük Banyo Çözümleri - Dar Banyo Tasarımları - Banyo Modelleri - Banyo Dekorasyon Modelleri

Pratik Banyo Dekorasyonu

Görseldeki gibi Küçük Banyolar İçin Dekorasyon en güzel örneği şekildeki gibi lavabo altına takılan dolaba iç kısmına ek bir metal raf taktırıp, temizlik malzemelerini orada depolamaktır. Bu şekilde de yine boş olan rafı ve kapağı kullanmak olacaktır.

Günümüzde evler küçüldükçe banyolar da küçülüyor. Zaten insanlar da küçük ev tercih ediyor. Hızlı tüketen bir dönemdeyiz. Küçük alanlar görünürde dekorasyonu daha zor olsa da, doğru dekore edildiğinde çok daha kullanışlı oluyor. Güzel olan ise bunun için çok para harcamanıza gerek yok. Küçük maliyetlerle küçük banyolar için akıllı çözümler üretebilirsiniz.

İşte bu şekilde pratik banyo çözümleri her mekana ve en ufak banyolara dahi uygulanabilir. Hem şık hem pratik bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri yazımızı da okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar!

En İlginç Kitaplık Modelleri
Ahşap Kasadan Kitaplık Yapımı
Hangi Oda Hangi Renge Boyanmalı
Country Tarzı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır


Küçük Banyolar İçin Akıllı Çözümler, Dar Banyo Tasarımları, Banyo Dekorasyon Örnekleri