Kışın Soğuk Havada Cilt Bakımı

182

Kışın Soğuk Havada Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Kışın Soğuk Havada Cilt Bakımı şu sıra bakımına, güzelliğine dikkat eden kadınlar için önemli bir soru. Kış aylarında ciltte kuruma şikayetleri genelde başlar. Cildi kışa hazırlamak ise belli başlı tavsiyelerle ve cilt tipinizi bilerek önlem aldığınızda halledilecek bir sorun. Gelelim madde madde kışa cildi nasıl hazırlamalıyız, kışın kuruyan cilt için neler yapabiliriz.

Kışın Soğuk Havada Cilt Bakımı
Kışın Soğuk Havada Cilt Bakımı – Kış cilt bakımı, kışın evde cilt bakımı, kış için cilt bakım önerileri, kışın kuru cilt bakımı, kış aylarında ciltte kuruma, cildi kışa hazırlamak

Kış Aylarında Cilt Bakım Tavsiyeleri

Kışın Bol Su İçin!

Hepimiz su içmenin sağlık için önemini biliyoruz. Ne yazık ki, daha soğuk aylarda sıcak, mevsimlik içeceklere kahve ve çay gibi, arttırma eğilimindeyiz ve bu nedenle daha az su içiyoruz. Ancak, cildinizin içten dışa doğru nemlendirilmesi gerektiğini unutmayın. Bol miktarda su tüketmek, sadece sağlıklı ve nemli bir cilt sağlamanın yanı sıra, vücudun birçok işlevini yerine getirmesi için cildi korumaya yardımcı olacaktır.

Su İçeriği Yüksek Yiyecekler

Su içeriği yüksek gıdalar yemek de cildinizin nemli ve yumuşak kalmasına yardımcı olabilir. Elmalar ve portakallar gibi meyveler ve kereviz, domates ve salatalık gibi sebzeleri olabildiğince diyetinize dahil etmeye çalışın. Ayrıca nemi muhafaza etmenize yardımcı olacak C vitamini, çinko ve omega-3’leri de aldığınızdan emin olun. Dermatologlar “cildin sağlıklı görünmesine yardımcı olan vitaminler, mineraller ve lipitlerle dolu” olduğu için yulaf ezmesi öneriyor. Bolca kullanabilirsiniz.

Kış Aylarında Cildi Korumak İçin Neler Yapmalı?

Çok Sıcak ve Uzun Duşlardan Kaçının

Isınmak için kışın özellikle tercih edilen çok sıcak duşlar, haşlama sıcaklıklarında duş almak cildi aşırı kurutur ve dış cilt bariyeri hasarına karşı daha duyarlı hale getirir. Bunun nedeni, sıcak suyun ciltteki doğal yağları uzaklaştırmasıdır. Bunun yerine, daha kısa, ılık, hafif bir peeling gibi duş alın ve ciltteki hidrasyonu cilde hapsetmek için nemlendirici kullanın. Özellikle, kışın kuru cilt bakımı için yoğun bir nemlendirme yapan ürünler kullanın. Çünkü, sıcak duşla zaten cilt yeterinde hassas ve nemi gitmiş oluyor.

Kış İçin Hava Nemlendiricisi

Daha önce hep belirtildiği gibi, uzmanların söylediği gibi, sıcak herşey gerçekte havadan nemi alır, bu yüzden, kışa cildi hazırlamak için evde hava nemlendiricisi düşünmek gerekir. Özellikle hassaslık ve kırışıklıkları gidermek, önlemek için. Dermatologlar, optimum nem aleti kullanımı için “geceleyin açık tutularak havanın nem oranını arttırmak için yeterince yüksek olacak şekilde ayarlanmasını” söylüyor.

Kışın Güneş Kremi Kullanın

Cildimizi güneşten korumak, her mevsim çok çok önemli! karanlık, kasvetli ve donma noktasının altındaki yerlerde bile. Zayıf olmasına rağmen, güneş ışınları kış aylarında hala etkilidir ve diğer daha tehlikeli sonuçların yanı sıra cilde kolayca zarar verebilir ve kırışıklıklara neden olabilir. Mevsim ne olursa olsun her gün en az SPF 30 güneş koruyucu uygulayın ve tekrar uygulayın. Cildinize uygun bir güneş kremi kullanmaya özen gösterin.

Kışın Kuru Cilt Bakımı
Kışın Cilt Bakımı İçin; NEMLENDİRMEK

Kış gelirken cildin nemli kalması kesinlikle çok önemlidir. Kışın nemlendirici kullanırken özellikle kışın kuru cilt bakımı için doğru ve besleyici nemlendirici kullanmak oldukça önemli. Günlük cildi nemlendirin ve tekrar ihtiyaç duyulan nemi ciltte tutmak için duştan hemen sonra da cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.


İÇERİĞİ TEMİZ SÜLFATSIZ ŞAMPUANLAR