Kırışıklıklar İçin Yüz Yogası

220

Kırışıklıklar İçin Yüz Yogası

 

Kırışıklıklar İçin Yüz Yogası yazımızda göz kırışıklıkları, kaz ayakları yada alın bölgesi gibi kırışıklık olabilecek bölgelerde, kırışıklıklar oluşmadan önce önleyebilecek ve doğal sayılacak yöntem olan yüz yogasından bahsedelim!

Yüz sıkılaştırma hareketleri genel olarak sürekli mimik yaptığımız ve yaşımız ilerlediğinde ortaya çıkan kırışıklıkları önlemek için oldukça trend bir güzellik konusu. Özellikle, botox ve cerrahi operasyon tercih etmeyen okuyucularımız düzenli uygulamada sonuç alabilecekleri gibi, yüz yogasının birçok faydasını da deneyimleyebilir.

 

 

Kırışıklıklar İçin Yüz Yogası - Yüz Hareketleri ile Gençleşme - Yüz Yogası Göz - Yüz Sıkılaştırma Hareketleri - Kırışıklık İçin Yüz Masajı - Yüz Yogası Kırışıklık
Yüz Hareketleri ile Gençleşme, Yüz Yogası Göz – Yüz Sıkılaştırma Hareketleri – Kırışıklık İçin Yüz Masajı – Yüz Yogası Kırışıklık

 

 

Yüz Hareketleri ile Gençleşme

 

İlk tavsiye edeceğimiz kırışıklıklar için yüz masajı egzersizimiz resim de gördüğünüz gibi, Yanak hatları ve sarkan cilt için ideal.

Adım 1: Ağızla “O” şekli oluşturmak için dişleri dudaklarınızla gizleyin.
Adım 2: Dişleri gizli tutarken geniş bir şekilde gülümseyin ve altı kez tekrarlayın.
Adım 3: Sonra, çene üzerine bir işaret parmağı yerleştirirken gülümseme şeklini tutun. Ardından, kafa yavaşça geriye doğru eğilirken çeneyi yukarı ve aşağı hareket ettirmeye başlayın. Gevşeyin ve iki kez daha tekrarlayın.


İkinci yüz sıkılaştırma hareketleri yatay geniş alın çizgileri için yüz yogası masaj hareketlerinden.

Adım 1: Her iki elinizi alnın içine bakacak şekilde yerleştirin ve tüm parmakları kaş ve saç çizgisi arasına dağıtın.
Adım 2: Cildi sıkmak için hafif bir baskı uygulayarak parmakları aln boyunca dışarıya doğru hafifçe kaydırın.
Adım 3: Gevşeyin ve 10 kez tekrarlayın.


Üçüncü ve son yüz sıkılaştırıcı ve gençleştirici egzersiz, sarkık göz kapakları, kaz ayakları, göz torbaları ve şişlik için ideal. Göz çevresi kırışıklıklarını önlemek için düzenli uygulayabilirsiniz.

Adım 1: Her iki orta parmağı kaşların iç köşesinde birbirine bastırın, ardından işaret parmaklarıyla kaşların dış köşelerine baskı uygulayın.
Adım 2: Tavana bakın ve alt göz kapaklarını yukarı kaldırın ve sonra gevşetin.
Adım 3: Altı kez daha tekrarlayın ve 10 saniye boyunca sıkıca kapanan gözleri sıkarak bitirin.

 

Yüz Yogasının Faydaları

1. Kan dolaşımını arttırır
2. Cilde daha fazla oksijen ve besin taşınır
3. Parıltılı ve sağlıklı bir cilt
4. Daha esnek ve az kırışıklık

 

Evde yapabileceğiniz yüz masajı yaşlanma karşıtı yüz egzersizleri tekniği aynı zamanda cildin orta katmanındaki kollajen ve elastin üretimini teşvik eder, ve size daha pürüzsüz, daha esnek ve daha sıkı bir cilt sağlar.

2019 Sonbahar / Kış Makyaj Trendleri

Evde Lip Balm Yapımı 


Yüz Hareketleri ile Gençleşme, Yüz Yogası Göz, Yüz Sıkılaştırma Hareketleri, Kırışıklık İçin Yüz Masajı, Yüz Yogası Kırışıklık