Kireçlenmiş Musluklar Nasıl Temizlenir Bataryalar Nasıl Parlatılır

346

Kireçlenmiş Musluklar Nasıl Temizlenir, Bataryalar Nasıl Parlatılır - Musluk Kireç Lekesi - Musluktaki Kireç Lekesi Nasıl Çıkar - Musluklardaki Kireç Lekesi Nasıl Çıkar - Musluk Lekeleri Nasıl Geçer - Karbonatla Musluk Temizliği - Limon ile Musluk Temizliği

Kireçlenmiş Musluklar Nasıl Temizlenir, Bataryalar Nasıl Parlatılır

Musluk Kireç Lekesi Bataryalar Nasıl Parlatılır yazımız mutfak ve özellikle wc musluklarının üzerinde oluşan su, kireç lekeleri ve kararmalar üzerine. Özellikle ev temizliğinde oldukça fazla zaman kaybettiren, uğraştırıcı ve göze hoş görünmeyen su lekeleri aslında lavabonuzun temiz olmadığı anlamına gelmiyor. Sudaki kireç yoğunluğunun fazla olmasından dolayı muslukta yani bataryada zamanla lekeler bırakıyor. Bu da istenmeyen bir görüntü oluşturuyor. Aşağıdaki bütün yöntemler için gereken ortak şey; bir diş fırçası! Peki gelelim Musluktaki Kireç Lekesi Nasıl Çıkar?

Kireçlenmiş Musluklar Nasıl Temizlenir?

Musluktaki Kireç Lekesi Nasıl Çıkar ve Batarya nasıl parlatılır sorusunun bir cevabı sirkedir. Sirke, kimyasal kulanmak istemeyenler için iyi bir seçenek. Peki sirke ile musluk nasıl parlatılır? Temiz bir beze sirke dökülüp batarya iyice temizlenir. Musluk aralarındaki kararmalar ve lekeler için ise diş fırçası kullanılır. Biraz bekletildikten sonra bol su ile durulanır. Sirke içeriğindeki asit ile bataryaya zarar vermeden kireç lekesini yok eder.

Limonla Batarya Parlatma

Musluk parlatmak söz konusu olduğunda bir diğer seçenek ise limon. Limon ile batarya nasıl parlatılır? Limon kabuğu yada bitmiş limon ile musluk iyice ovalanır. Bu şekilde kireç ve su lekeleri lavabodan yok olur. Diş fırçası ile yine detaylı bir temizleme de yapılır. Su lekelerinin tekrar oluşmaması için bu yöntemler sık sık tekrarlanmalı.

Karbonatla Musluk Temizliği ve Karbonat ile batarya nasıl parlatılır? Kararan ve su lekesi olmuş musluk yüzeyi için en iyi seçeneklerden birisi de karbonat. Hafif su ile köpürtülen karbonatı yüzeydeki su lekesini çıkartmak için kullanabilirsiniz.

Musluk ve Bataryalar Nasıl Parlatılır?

En son aşama daha da parlaklık isteniyorsa bulaşık makinesi parlatıcısı kullanılabilir. Aslında bir kimyasal olan bulaşık makinesi parlatıcısı, musluk üzerinde kullanılırsa da aynı parlaklığı sağlıyor. Ama yine de çok bekletmeden su ile durulamak lazım, batarya yapısına zarar vermemesi için.
Not: sirke ve karbonatı aynı anda kullanmayınız tepkime oluşabilir. Her yöntemi ayrı bir seçenek olarak deneyin kolay gelsin!

BULAŞIK MAKİNESİ NASIL TEMİZLENİR?


Musluk Kireç Lekesi, Musluktaki Kireç Lekesi Nasıl Çıkar, Musluklardaki Kireç Lekesi Nasıl Çıkar, Musluk Lekeleri Nasıl Geçer, Karbonatla Musluk Temizliği, Limon ile Musluk Temizliği, Kireçli Musluklar Nasıl Temizlenir, Kararan Muslukları Parlatmak, Batarya Parlatma Cilası, Su Kireci Nasıl Temizlenir, Limonla Musluk Temizliği, Musluk Kireç Temizliği