İstanbul’da Haftasonu Gidilecek Yerler

235

İstanbul’da Haftasonu Gidilecek Yerler

İstanbul’da Haftasonu Gidilecek Yerler, yazımız özellikle şehir yaşamındaki stresten, iş yaşamından bunalanlar için bir kaçamak yapmak isteyenler için!

İstanbul 15 Milyonluk nüfusuyla her an temiz hava özlemi çekiyor, özellikle tatil günlerinde akıllara ilk gelen genellikle haftasonu gidilecek güzel yerler oluyor. Hem şehre yakın hem de şehir havasından uzak, ya deniz kenarı yada orman havası olabilecek yerlerin arayışına gidiyor. Özellikle 2 günlük haftasonu tatilinde fazla yol gitmeyerek güzel bir tatil geçirmek herkesin hayali. Heleki havaların ısındığı bu güzel bahar günlerinde. Gelin birlikte İstanbul çevresinde gidilecek yerler haftasonu inceleyelim;

İstanbul’da Haftasonu Gidilecek Yerler

 

İstanbul'da Haftasonu Gidilecek Yerler - İstanbula Yakın Haftasonu Gidilecek Yerler - Haftasonu İçin Gidilecek Yerler İstanbul - İstanbul Çevresinde Gidilecek Yerler Haftasonu - Haftasonu Gidilecek Yerler İstanbul - Haftasonu Gidilecek Güzel Yerler
İstanbul’da Haftasonu Gidilecek Yerler

Adalar

İstanbul’da haftasonu gezilebilecek güzel yerler arasında yerini alan Adalar, Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada nam-ı değer Prens adaları, olarak da geçer. İstanbuldan Bostancı, Pendik, Kabataş’tan vapurla ulaşım sağlanabilen Adalar haftasonu tatilini dört bir yanı denizle çevrili doğal nostaljik bir yerde geçirmek isteyenler için ideal (vapur saatlerine buradann ulaşabilirsiniz).
Peki Adalarda haftasonu nasıl vakit geçirebiliriz? Sakin kafelerde kitap okuyarak, adanın etrafında keşif yürüyüşleri yaparak, günbatımı fotoğrafları çekerek, akşam üstü balık yiyerek, deniz kıyısında Türk kahvesi içerek harika vakit geçirebilirsiniz.

İstanbul'da Haftasonu Gidilecek Yerler - Haftasonu İçin Gidilecek Yerler İstanbul - Hafta Sonu Sevgiliyle Gezilecek Yerler İstanbul - Hafta Sonu Gidilecek Sakin Yerler - İstanbulda Haftasonu Sevgiliyle Gezilecek Yerler - Baharda Hafta Sonu Gidilecek Yerler
Haftasonu İçin Gidilecek Yerler İstanbul

Ağva

Ağva, ismen aslında iki dere arasında kurulmuş bölge anlamına geliyormuş. Yapısı itibaren derelerin kıyısında yer alıyor bu sebeple en güzel kahvaltılık tesisler bu derelerin kenarında kurulmuş. İster bu tesislerde konaklayabilir ister kahvaltıya gidebilirsiniz. Haftasonu yer bulmak zor olsa da buna değer!

Belgrad Ormanı

Haftasonu için gidilecek yerler İstanbul denilince akla ilk gelen yerlerden biridir Belgrad Ormanları. Özellikle haftasonu sadece spor ve doğa ile geçirmek isteyenler için 10 km parkuruyla Belgrad ormanları ideal.

Riva

Beykoza bağlı bir mahalle olan Riva, İstanbula oldukça yakın. Özellikle yaz sezonunun gelmesiyle hareketlenen Riva, denize girip hem de piknik yapmak isteyenlerin akınına uğruyor. Piknik yapıp, deniz manzarasında oturup çayını yudumlayıp haftasonunun tadını çıkarmak isteyenler için ideal!

 

Haftasonu bir soluk almak, temiz havada güzel bir haftasonu geçirmek isteyenler için İstanbul’da haftasonu gezilecek yerler yazımızda bahsettik.

Keyifli okumalar dileriz!

 

İstanbul’da Haftasonu Gidilecek Yerler, İstanbula Yakın Haftasonu Gidilecek Yerler, Haftasonu İçin Gidilecek Yerler İstanbul, İstanbul Çevresinde Gidilecek Yerler Haftasonu, Haftasonu Gidilecek Yerler İstanbul, Haftasonu Gidilecek Güzel Yerler, Hafta Sonu Sevgiliyle Gezilecek Yerler İstanbul, Hafta Sonu Gidilecek Sakin Yerler, İstanbulda Haftasonu Sevgiliyle Gezilecek Yerler, Baharda Hafta Sonu Gidilecek Yerler


Dünyayı Ucuza Gezmenin 5 Yolu