İskandinav Tarzı Dekorasyon Nasıl Olur?

136

İskandinav Tarzı Dekorasyon Nasıl Olur?

İskandinav tarzı dekorasyon nasıl olur? İskandinav dekorasyonu iç tasarımı, bir mekanı rahat hissettirirken, aynı zamanda sadeliği ile göze de hitap ediyor. İskandinav tarzı dekorasyon çok popüler çünkü hem düzenli minimal görüntü oluşturuyor hem de rahat ortamlarda yaşama arzunuza hitap ediyor. İskandinav ülkelerinin çok iyi tanındığı bir görünüme sahip olmak ister misiniz? İşte İskandinav dekorasyon örnekleri:

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu - İskandinav Tarzı Dekorasyon Nasıl Olur? - İskandinav Dekorasyon
İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu – İskandinav Tarzı Dekorasyon Nasıl Olur? – İskandinav Dekorasyon

- İskandinav Tarzı Dekorasyon Nasıl Olur? - İskandinav Dekorasyon

İskandinav Dekorasyon - İskandinav Tarzı Dekorasyon Nasıl Olur?
İskandinav Dekorasyon
İskandinav Dekorasyon Oturma Odası - İskandinav Tarzı Dekorasyon Nasıl Olur?
İskandinav Dekorasyon Oturma Odası

İskandinav Tarzı Dekorasyon Nedir?

İskandinav dekorasyon tasarımı, zarif, modern dekorun sıcak ve davetkar olmasını sağlamak için doku ve yumuşak tonların bir karışımını kullanan minimalist bir tarzdır. Temiz hatları, kullanışlılığı ve işlevsel, güzel ve rahat olan sade mobilyaları vurgular.

İskandinav Tarzı Dekorasyon Nasıl Olur?

  • İskandinav iç tasarımı, minimalist renk paletleri, rahat vurguları ve çarpıcı modern mobilyaları ile bilinir. Tasarımlar genellikle İskandinav ülkelerinde olan doğal ışıklara uygundur.
  • Yüksek kontrastlar, İskandinav dekorasyonu tasarımının ayırt edici özelliğidir. Bu tamamen beyaz yemek odasında, sade siyah heykelsi mobilyalar dramatik ve etkileyici bir ifade yaratmaya yardımcı olur. Modern mobilyalar ayrıca kuzey Avrupa’daki tarihi binalarda yaygın olan süslü mimari detaylarla tezat oluşturur.
  • Hygge’dan bahsettiğimiz yazımızı buradan okuyabilirsiniz ve Danimarkalılar bu felsefeyi dekorlarının tüm yönlerine dahil etmeye çalışıyorlar: Mümkün olduğunca rahat ve konforlu hale getirin. Bu küçük alanda, yapılmamış yatak pencereye doğru itilir ve tüm alanı kaplar. Perdeler uyku alanını ayırarak rahatlığı daha da artırır.
  • Oturma odaları, soğuk olmayan hissedilebilen sade, temiz mobilyalara ve nötr gri tonlara sahiptir. Hoş tablolar, çizgili kilimler ve keten perdeler eşlik ediyor.
  • Genellikle, gerçek İskandinav evlerinin bir odasının köşesinde şömineler bulunur. Bu nedenle, oturma düzenlemeleri genellikle buna göre tasarlanır. Daha küçük vurgulu sandalyeler şömineye daha yakın yüzerken, kanepeler genellikle odanın ortasına sabitlenir ve arkasında yürüme alanı bırakır.
  • Sıcak ahşap tonları ve sepya tonları, aşırı parlak renkler kullanmadan bir odayı güneşli ve parlak hissettirdiği için İskandinav dekorasyonunda popülerdir.
  • Kirli beyazlar ve ahşap tonlar birlikte iyi çalışır ve samimi, sessiz bir alan yaratır.
  • İsveçliler ve Danimarkalılar, yatakları en sıcak şekilde katmanlama konusunda yeteneklidir. Bu genellikle keten çarşafların, yün battaniyelerin ve genellikle sessiz tonda tonlarda olan küçük bir vurgu yastığı koleksiyonunu içerir. İskandinav yatak odalarında ikonik aydınlatma da yaygındır, genellikle modern bir ifade vermek için tavan armatürü ve başucu lambası kullanılır.
  • İskandinav iç mekanlarında renk kullanıldığında, genellikle küçük patlamalarda veya parlak tonlarda – neredeyse galeri tarzında. Örneğin, bu aydınlık ve aydınlık oturma odasında, mavi ve mor tonlarda kilimler ve atmalarla nötr bir zemin hayata geçirilirken, çeşitli sanat eserleri keskin bir renk patlaması sağlıyor.