İnstagramda Para Kazanmanın Yolları

233

İnstagramdan Para Kazan - İnstagramda Para Kazanma Yolları - İnternetten Para Kazanmaya Başla - İnstagramda Kaç Takipçiyle Para Kazanılır
İnstagramda Para Kazanma Yolları

İnstagramda Para Kazanmanın Yolları

İnstagramda Para Kazanmanın Yolları yazımızla merhaba! Günümüzde evden para kazanabilmek veya kendi işinize ek bir işle gelir elde etmek çoğu kişinin aklında yer edinen bir şey. Maliyetsiz olarak, bunu daha da zevkli hale getirerek para kazanmanın en güzel yolu da sosyal medya aracılığıyla yapmak olsa gerek! Yani paylaşım yaparak para kazanmak, eğlenerek para kazanmak. En çok tercih edilen sosyal medya platformlarından birisi de instagram. İnstagram aracılığıyla para kazanmak mümkün mü? Tabi ki mümkün! İnstagram’dan para kazanmanın birkaç yöntemi var. Bu sizin ne istediğinize, yeteneklerinize ve sermayenize göre değişecektir. İşte internetten para kazanma yolları ve instagramdan para kazanma yöntemleri :

Reklam Alarak İnstagramda Para Kazanmak

Reklam alarak instagramda para kazanmak mümkün internetten para kazanma çeşitleri olarak. Ama markaların dikkatini çekebilmek için veya sizin kendi tanıtımınızı markalara yapabilmek için belirli sadık bir takipçi kitlesine sahip olmanız gerekir. Bu takipçi kitlesi her gün yada belirli aralıklarla instagramda bulunduğu müddetçe sizin paylaşımlarınızı görecek ve belki de tanıtımını yaptığınız markadan hizmet veya ürün satın alacaktır. Markada baştan sizinle anlaşma yapıp, reklam yapmanız için sizinle anlaşır. Paylaşım sıklığı ve ne kadar süreceği ise firma ile aranızda anlaşılır. Ama tabi ki takipçilerinizi sıkmamalı ve asıl kaliteli paylaşımlarınıza devam etmelisiniz. Peki ama kaliteli bir takipçi kitlesi nasıl oluşur? Tabi ki kaliteli içerik paylaşarak! Kaliteli içerik derken aslında birçok alt başlık karşımıza çıkar. Mesela sık sık güncel paylaşımlarda bulunmak, belli aralıklarla hediyeler verip çekilişler yapmak, göz alıcı bir biyografi yazısı, ilgi çekici bir profil ve ustaca çekilmiş görseller. Bunların hepsi ciddi anlamda takipçi sayısını arttırmanızı sağlayıcı organik unsurlardır. Zaten işiniz gibi önem vermeniz dahilinde, takipçileriniz takipte kalmak isteyeceklerdir.

İnstagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak

İnstagramdan para kazanmak istiyorsanız bir diğer seçenek de kendi yaptığınız işleri pazarlamaktır. Yani ürünlerinizi veya hizmetinizi instagram yoluyla satmak. Genelde instagramdan satacağınız ürünlerin rekabet açısından daha özgün ürünler olması gerekir. Çünkü günümüzde internetten fazlasıyla satın alma yapılıyor. İnstagram gibi bir platformda müşterilerinizi bulmak için değişik, el yapımı ürünlerinizi tanıtmak ve hatta yapabiliyorsanız bunları e-ticaret ortamında somut şekilde satmaktır. Genelde el işiyle yapılan ürünler instagramdan rağbet görüyor. Örneğin el yapımı ev eşyaları, nişan pastası, özel gün için kurabiyeler vb ürünleri niş olarak buradaki takipçilerinize ulaştırabilirsiniz. Tabi ki yine yukarda bahsettiğimiz gibi kalite ve samimiyet oldukça önemli. Siz işinizden ne kadar eminseniz, samimi şekilde bunu yansıttığınızda takipçileriniz de farkedecektir.

Genel olarak 2 yöntem olarak anlattığımız İnstagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak aslında bu platformda bir hikaye yaratılarak, takipçilerinizde bağlantıda olarak ve işinizi önemseyerek yapılıyor.

Umarız internetten para kazanarak iş yapmak isteyen ve instagramdan nasıl para kazanılır diyen okuyucularımız için faydalı olmuştur!

Keyifli okumalar dileriz.

Evde Ek İş Fikirleri