İçeriği Temiz Şampuanlar Sülfatsız Hangileri?

222

İçeriği Temiz Şampuanlar Sülfatsız & Parabensiz

İçeriği Temiz Şampuanlar Sülfatsız, Sülfat İçermeyen Şampuanlar, paraben ve sülfat içermeyen şampuan markaları nelerdir? Paraben İçermeyen Şampuanlar, yani kısacası doğal ve temiz içerikli şampuanlar yazımızdan herkese merhabalar!

Gün geçtikçe tüketicilerin bilinçlenmesiyle etiket okuma alışkanlığımız daha da arttı. Artık tüketiciler olarak gıdaların yanı sıra kullandığımız cilt bakım ürünlerinin de etiketini okumaya, içeriği temiz bakım ürünleri arayışlarına girdik.

 

İçeriği Temiz Şampuanlar Sülfatsız - İçermeyen Şampuanlar - Paraben İçermeyen Şampuanlar - Saça Zarar Veren Kimyasal Maddeler - Sülfatsız Şampuanlar

Paraben ve Sülfat İçermeyen Şampuan Markaları Nelerdir?

İçeriği Temiz Şampuanlar Sülfatsız, Temiz içerikli şampuan da, temiz içerikli ürün arayışı içerisindeyseniz düşünmemiz gereken önemli detaylardan biri.

Saçımıza ve dolayısıyla saç derimize nüfus edebilecek bir ürün olan şampuanda aradığımız nispeten doğal olması ve belirlenen bir takım zararlı içerikleri en azından içermemesi. Araştırmalara göre, bazı kimyasallar nörolojik rahatsızlıklara bile sebep olabiliyor.

Bir bakım ürününün içerik listesine bakıyorsak eğer, içeriklerin sıralaması, en çok kullanılan en başlarda olacak şekilde azalarak alt satırlara ilerler! yani en baştaki içerikler yüzde olarak ve tabi miktar olarak şampuanın içeriğinde daha fazla demektir.

Şampuanın İçindeki Zararlı Maddeler & Saça Zarar Veren Kimyasal Maddeler Nelerdir?

Sodium Laureth Sulphate

Genelde şampuanlarda iyi temizlesin, köpürsün diye kullanılan bu madde saç ve saç derisi için zararlıdır. Sülfat içermeyen şampuanlar bu anlamda ilk baktığımız üründür.

Paraben

Parabensiz şampuan arayışımız için önemli, paraben şampuanlarda koruyucu olarak kullanılsa da birçok marka artık ürünlerinde kullanmıyor, zararları konusunda çalışmalar var.

Aslında daha birçok zararlı madde olabilir fakat özellikle bu iki madde ilk aradıklarımız.

Doğal Şampuan Nedir?

Doğal şampuan en azından yüksek miktarlarda bitki yada doğal özlerden oluşan şampuanlardır. Cilt Bakım Ürünlerinde Zararlı İçerikler

Paraben Ve Sülfat İçermeyen Şampuan Markaları Nelerdir?

Down Under Natural’s Nude Şampuan

Down Under Natural’s Nude Şampuan içeriği %96 naturel içeriği var ve sülfat, fosfat, paraben ve boya maddesi içermiyor.

Dalan D’olive Şampuan

Dalan D’olive şampuan içeriği bakımından nispeten temiz, paraben, silikon, peg, sles yok.

Organix Biotin & Collagen Şampuan

Organix Biotin & Collagen Şampuan içeriği yine temiz şampuanlardan. İçeriğinde sülfat ve paraben yok. Ayrıca organix biotin ve collagen şampuan içinde biotin sayesinde saçı besleyip daha hızlı uzamasını sağlıyor, doğal bir hacim veriyor.