Hazır Yufkadan Kahvaltılık Börek Tarifleri

 

Hazır Yufkadan Kahvaltılık Börek Tarifleri

 

Hazır Yufkadan Kahvaltılık Börek Tarifleri ve Kahvaltılık Börek Tarifleri yazımızdan herkese merhaba. Sabahları lezzetli bir kahvaltı hazırlamak isteyen, pratik kahvaltılık börek tarifi arayan ya da misafirlerine çayın yanında güzel bir börek ikram etmek isteyen okuyucularımız için ideal tarif. 2 adet tarifimiz için Gelelim malzemelere;

 

1. Sucuklu Kaşarlı Hazır Yufkadan Kahvaltılık Börek

 

1 adet yufka ( 3 kişilik için )

250 gram kaşar peyniri rende (varsa alternatif başka peynirler de olur)

Dilimlenmiş sucuk (miktarı size kalmış)

İnce doğranmış yeşil biber

2 Yumurta sarısı (çırpılmış )

Galete unu

Tuz

 

Hazır Yufkadan Kahvaltılık Börek Tarifleri - Kahvaltılık Börek Tarif - Hazır Yufkadan Kahvaltılık Tarifler - Yufkadan Kahvaltılık Börek - Hazır Yufka İle Kahvaltılık - Kahvaltılık Sucuklu Kaşarlı Yufka Böreği - Hazır Yufkadan Sucuklu Kaşarlı Börek - Sucuklu Paçanga Böreği Tarifi Kahvaltılık Kolay Börek Tarifleri

 

 

1.Pratik kahvaltı böreğimiz yani tam adıyla Sucuklu Kaşarlı Kahvaltılık Börek için öncelikle 1 yufkayı 6 eşit üçgen parçalara kesiyoruz.

2. Yine ayrı bir kapta kaşar rendesi, dilimlenmiş sucuk ve ince doğranmış yeşil biberi karıştırıyoruz.

3. Daha sonra üçgen yufkaların her birine eşit miktarda ekleyecek şekilde içlerine koyup kapatıyoruz.

4. Hepsini bu şekilde sardıktan sonra tuz ile çırpılmış yumurta sarılarına tek tek bütün böreklerini buluyoruz. Daha sonra da galete ununa buluyoruz.

 

Bu şekilde hepsini hazırladıktan sonra içerisinde kızmış yağ olan tavaya atıyoruz. İki yönünü de kızarttıktan sonra afiyetle yiyoruz. İşte Hazır Yufkadan Kahvaltılık Börek Tarifleri arasındaki böreğimiz bu şekildeydi.

Kahvaltıdan sonra harika bir Türk Kahvesi Yapımı Püf Noktaları yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 


 

Hazır Yufkadan Kahvaltılık Börek Tarifleri - Kolay Kahvaltılık Börek Tarifi - Kahvaltılık Pratik Börek Tarifi Resimli - Kahvaltılık Kolay Börek Tarifleri - Maden Sulu Kolay Börek - Maden Sulu Kahvaltılık Börek Tarifi - Kahvaltılık Çıtır Börek - Hazır Yufkadan Maden Sulu Börek Kolay Kahvaltılık Börek Tarifi

 

2. Maden Sulu Kahvaltılık Çıtır Börek

 

1 çay bardağı soda

2 tane yufka

Yarım çay bardağı süt

Yarım çay bardağı sıvı yağ

1 tane yumurta

Lor peyniri

Maydanoz, dereotu

 

Kolay kahvaltılık börek tarifi ve Hazır Yufkadan Kahvaltılık Börek Tarifleri denilince akla ilk gelenlerden biri de Maden Sulu Kahvaltılık Çıtır Börek oluyor.

 

1.Öncelikle iç harç için lor peyniri ve yeşillikleri karıştırıp ayrı bir yere alıyoruz.

2. Yine başka bir kapta sos için yumurta, süt, sıvı yağ ve sodayı karıştırıyoruz.

3. Daha sonra yapışmaz bir tavayı, granit olursa en iyisi olur, tavayı yağlıyoruz. Bundan sonra, bir tane tam yufkayı tavaya seriyoruz.

4. Kalan yufkayı tam olarak 4 eş parçaya bölüyoruz. 4 parçadan birini tavadaki yufkanın üzerine koyuyoruz.

5. Daha sonra sostan biraz üzerlerine sürüp 2. parçayı da üzerine ekliyoruz. Sonra sostan biraz daha sürüp üzerine peynirli iç harcın hepsini ekliyoruz.

 

Geri kalan 2 yufkayı da aynı prensiple uyguluyoruz. En son dışarı taşan en alttaki ve en büyük yufkayı da üzerine kapatıyoruz. Ve kalan sosu tüm böreğin üzerine gezdiyoruz ve tavanın tabanına gelecek şekilde çatalla böreği hafifçe kaldırıyoruz.

En son bir tencere kapağı ile üzerini kapatıp kısık ateşte yakmadan arkalı önlü pişiriyoruz. İşte maden sulu kolay börek ve kahvaltılık çıtır börek tarifi bu şekildeydi.

Afiyet olsun!


Kolay Kahvaltılık Börek Tarifi, Kahvaltılık Pratik Börek Tarifi Resimli, Kahvaltılık Kolay Börek Tarifleri, Kahvaltılık Börek Tarif, Hazır Yufkadan Kahvaltılık Tarifler, Yufkadan Kahvaltılık Börek, Hazır Yufka İle Kahvaltılık, Kahvaltılık Sucuklu Kaşarlı Yufka Böreği, Hazır Yufkadan Sucuklu Kaşarlı Börek, Maden Sulu Kolay Börek, Maden Sulu Kahvaltılık Börek Tarifi, Kahvaltılık Çıtır Börek, Hazır Yufkadan Maden Sulu Börek