Hayal Panosu Nasıl Yapılır 2020

312

Hayal Panosu Nasıl Yapılır 2020

 

Hayal Panosu Nasıl Yapılır 2020 yaklaşırken hayal ve hedeflerimizi uygulamak daha kolay. Yeni seneye başlarken insanlar genellikle hedef belirlemeye ve yeniden yeni bir yıla başlamaya daha hevesli olur. Bu nedenle siz de yeni yıla yani 2020’ye girmeye yakın olduğumuz şu zamanlarda yeniden hayallerinizi gözden geçirebilir ve onları gerçekleştirmek için ilham alabilirsiniz 🙂 panoya 2020 hayallerim yada yeniyıl hayalleri olarak isim verebilirsiniz.

 

Yaratım Panosu İşe Yarar Mı?

 

Ne istediğinizi bilmeniz çok önemlidir. Ne istediğinizi tam olarak gösteren bir pano oluşturmak size bu hayali sürekli hatırlatır. Odaklandığımız şey genişler. Bir vizyon panosu oluşturduğunuzda ve onu sıkça gördüğünüz bir alana yerleştirdiğinizde, esasen gün boyunca kısa görselleştirme alıştırmaları yaparsınız.

Görselleştirme, yapabileceğiniz en güçlü zihin egzersizlerinden biridir. Popüler kitap The Secret da bundan bahseder.

 

Zihinde görselleştirmenin işe yaradığını artık tüm dünya kabul etti. Olimpiyat sporcuları on yıllardır performansı arttırmak için bu methodu kullanıyorlar ve Psikoloji Günümüzde bir halterci ağır ağırlıkları kaldırdığında aktif hale gelen beyin paternlerinin, ağırlıkları kaldırırken hayal ettiği (görselleştirdiği) ve bunun da başarılarında önemli bir adım olduğunu belirtti.

 

Vizyon Panosuna Ne Koymalıyım?

 

Size ilham veren ve motive eden her şey. Vizyon panosu amacı, üzerindeki her şeyi hayata geçirmektir. İlk olarak, hedeflerinizin aşağıdaki alanlarda ne olduğunu düşünün: kariyer ve finans, ev, seyahat, kişisel gelişim (maneviyat, sosyal yaşam, eğitim dahil) ve sağlık.

 

Yaratım Panosu Malzemeler – Gerekenler

 

– Herhangi bir tür pano, bir mantar pano veya afiş pano ile başlayabilirsiniz.

– Görselleri ekleyebilmek için makas, bant, tutkal.

– İsterseniz eğlenceli işaretçiler, çıkartmalar veya panonunuzu süslemeyi düşünebileceğiniz herhangi bir şey.

– Görüntü ve yazıları kesebileceğiniz dergiler.

– En önemlisi, her gün bakmak istediğiniz şeyleri. Fotoğraflar, alıntılar, sözler, gitmek istediğiniz yerlerin görüntüleri, etkinliklerin, yerlerin veya kişilerin anımsatıcılarının, arkadaşlarınızın kartpostallarının ve size ilham verecek herhangi bir şey.

– Zaman. Panoyu bir araya getirmek için kendinize stressiz bir zaman verin. Hayal panosu için gerekenler en önemlisi odaklanmı sakin zamanlardır.

 

 

Vizyon Panosu Nasıl Yapılır?

– Hayal panosu nasıl yapılır diye düşündüğümüzde ilk yapılacak olan sakin ruh halini yakalamak. TV’yi kapatın ve dinlendirici bir müzik açın.
– Aslında görselleri panoya koymak söz konusu olduğunda, hayatın her alanı için biraz boşluk bırakmak ve bölüm bölüm ayırmak iyi olabilir.
– Yapıştırma ve sabitlemeye başlamadan önce her şeyi yerleştirin, böylece her şeyi istediğiniz yer hakkında bir fikir edinebilirsiniz.
– Yapıştırıcı ile görselleri ekledikten ve yazıları da yapıştırdıktan sonra artık panonuzu sürekli görebileceğiniz bir yere yerleştirebilirsiniz.

 

Hayal Panosu Pinterest

 

Hayal panosu yapanlar - hayal panosu hazırlamak - vizyon panosu - yaratım panosu nasıl yapılır - Hayal Panosu Nasıl Yapılır

 

Hayal panosu yapanlar – hayal panosu hazırlamak – vizyon panosu – yaratım panosu nasıl yapılır?

 


Hygge Yaşam Felsefesi Nedir?