Hangi Oda Hangi Renge Boyanmalı

267

Hangi Oda Hangi Renge Boyanmalı

Hangi Oda Hangi Renge Boyanmalı sorusunun cevabı neden bu kadar önemli olsun ki? Cevabı çok basit çünkü yaşamımızın çoğunu evimizde geçiriyoruz ve evimiz doğru dekore edilmiş ise bize daha iyi hissettirir ve huzur verir. Bu sebeple de ev dekorasyonu adına yapılabilecek en doğru şey hangi oda hangi renk olmalı doğru olanı seçmek. Bu hem renklerle olan frekansımıza bağlıdır hem de mimari açıdan renklerin doğru kullanım alanlarıyla ilgili. Bu sebepten sizler için araştırdık.

Oturma Odasında Hangi Renkler Kullanılmalı (salon)

Salon yani oturma odası, evin en çok kullanılan bölümüdür. Misafirlerimizi bu alanda karşılar, iş sonrası stresimizi televizyon izlerken burada atarız. Bu sebepten bu alanda genel hatlarında rahatlatıcı ama detaylarda belki canlı renkler tercih edebilirsiniz. Örneğin duvar renklerinde daha nötr olan sarı, beyaz ve açık gri gibi tonlar kullanıp, koltuğunuzda mavi kullanabilirsiniz. Minder ve halıda ise daha hareketli sevdiğiniz renkler kullanabilirsiniz.

Hangi Oda Hangi Renge Boyanmalı - Odalar Hangi Renge Boyanmalı - Hangi Oda Hangi Renk Olmalı - Odayı Hangi Renge Boyamalı
Hangi Oda Hangi Renge Boyanmalı

Yatak Odasında Hangi Renkler Kullanılmalı

Yatak odasında kullanılacak renkler bizi sakinleştirip uyukuya dalmamızı kolaylaştırmalı. Bu sebepten daha yumuşak renkler ve pastel tonlar kullanabilirsiniz. Örneğin; çok çok açık bebek mavisi veya pudra pembe – beyaz kombinasyonları. Mint yeşili ve beyaz ikilisi de çok uygun. Buradaki renkler göz yormamalı ve zevkinize hitap etmeli.

Mutfakta Hangi Renkler Kullanılmalı

Mutfakta yani yemek odasında bizce canlı renkler rahatlıkla kullanılabilir. Hangi Oda Hangi Renge Boyanmalı sorusunun mutfak kısmı kırmızı, sarı gibi hareketli renkler olabilir. Özellikle sarı duvar mesela çok hoş bir dekor oluşturacaktır. Kırmızı renkleri de detaylarda kullanabilirsiniz.

Banyoda Hangi Renkler Kullanılmalı

Banyoda tavsiye ettiğimiz daha aydınlık bir görüntüdür. Hatta bu konuyla alakalı detaylı yazımız olan Banyo Aydınlatması Nasıl Olmalı yazımızı okuyabilirsiniz. Kesinlikle aydınlık tonlar seçilmelidir. Banyo içerisindeki dolaplar daha ahşap görünümlü ve bu renklerde olabilir.

Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri

Açık renkli duvarlar her zaman evi daha aydınlık ve ferah gösterir. Sanki kullanım alanı daha büyükmüş gibi bir hava yaratır. Dekorasyon açısından da evi daha parlak ve canlı gösterir. Açık ve pastel renkleri tavsiye ederiz.

KÜÇÜK MUTFAKLAR İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ
EN İLGİNÇ KİTAPLIK TASARIMLARI


Odalar Hangi Renge Boyanmalı, Hangi Oda Hangi Renk Olmalı, Odayı Hangi Renge Boyamalı