Google Adsense Geliri Nasıl Arttırılır?

242

Google Adsense Geliri Nasıl Arttırılır?

Google Adsense Geliri Nasıl Arttırılır? reklam tıklanmalarım nasıl artar, Blog için en iyi reklam yerleşimi, blog adsense reklam birimleri, bu yazımızda özellikle WordPress Google Adsense gelirini arttırmak için ele aldık.

Öncelikle bilmeniz gereken, Google Adsense reklamları hem okuyucunun dikkatini çekmeli, hem de aşırı reklama boğmamalıdır sayfanızı. En önemlisi kaliteli içerik üretmektir. Kesinlikle okuyucularınızı rahatsız etmemelidir.

Google Adsense En İyi Reklam Yerleşimi

Google Adsense Geliri Nasıl Arttırılır? -
Google Adsense Geliri Nasıl Arttırılır? – Google Adsense Yerleşimi – Google Adsense Tıklanma

Reklamlarınıza tıklanma oranını arttırmak için , ana sayfanızın üstünde ve ana gezinme çubuğunun altında 728 × 90 büyük afiş resim reklam birimini kullanmanızı öneririz.

Sayfa uzunluğuna bağlı olarak, ana sayfanın ortasında veya sonunda aynı boyutta (728 × 90) bir dikey reklam birimi de kullanabilirsiniz.

Farklı reklam birimlerini test edin – kenar çubuğunuzda 160 × 600 genişlikte veya 300 × 250 orta boy dikdörtgen uygun olabilir. Tavsiyemiz sidebar yani kenar çubuğunda kesinlikle Adsense reklamları kullanılması gerektiği.
Blog sayfalarında ise, yazınızın en üstüne 336 × 280 büyük dikdörtgen reklam birimi yerleştirebilirsiniz. Yada yine bu sizedaki bir reklamı yazının en okunan bölümüne iç kısmına 2.veya 3. paragraftan sonra ekleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken reklamların asıl içeriğin önüne geçmemesidir. Çünkü reklamlar yazının önüne geçerse, okuyucularınız içeriği okumadan siteyi terkedebilir.

Google Adsense Otomatik Reklamlar

Eğer ben kod eklemekten anlamam yada uğraşacak vaktim yok diyorsanız, Google otomatik reklamları da Adsense panelinizden seçip, otomatik olarak kendisinin eklemesine izin vermiş olursunuz. Bu şekilde de reklamlar gösterilmeye başlanır.

Google Adsense Eklentiyle Reklam Eklemek

Yine Google Adsense reklam birimlerinizi eklenti kolaylığı ile sitenize adapte edebilirsiniz. Örneğin, Advanced Ads eklentisi ile reklam kodlarını site içerisindeki istediğiniz bölüme ekleyebilir, istemediklerinizi hariç tutabilirsiniz. Aynı zamanda paragraf paragraf dahi yer belirtebilirsiniz.

Pinterestte Takipçi Sayısı Arttırmak

pinterest’ten takip edin!