Evde Lip Balm Dudak Nemlendiricisi Yapımı

327

Evde Lip Balm Dudak Nemlendiricisi Yapımı

Evde Lip Balm Dudak Nemlendiricisi Yapımı, Dudak Balmı Nasıl Yapılır, Evde Dudak Balmı Yapımı, Evde Kolay Lip Balm Nasıl Yapılır, Doğal dudak balmı yapımı işte tarifi.

Evde Lip Balm Dudak Nemlendiricisi Yapımı - Dudak Balmı Nasıl Yapılır - Evde Dudak Balmı Yapımı - Evde Kolay Lip Balm Nasıl Yapılır Evde Lip Balm Dudak Nemlendiricisi Yapımı

İşte çatlak dudaklarla nasıl baş edilir sorusunun cevabı, hele ki soğuk havalar ve kıştayken. Dudaklar için besleyici lip balm yapımı için gerekli malzemeler aşağıdadır. Başka markalardan satın aldığımız lip balmlar da dudaklarınızı soğuktan korusa da, her ürünü evde doğal kendi yapmak isteyenler için bu dudak balm yapımı tarifi oldukça faydalı olacaktır. Soğuktan kurumuş ve çatlamış dudaklar için evde doğal dudak balmı yeterlidir. Gelelim gereken malzemelere;

 

Evde Lip Balm Yapımı Malzemeleri

Eski lip balm kutusu yada metal küçük kap (metal şekerleme kutuları yada bitmiş ruj kabı)
1 yemek kaşığı bal mumu
1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı
4-5 damla nane yapı (esansiyel yağ koku için)
1 çay kaşığı bal

 

Doğal lip balm yapımının temel maddesi olan bal mumunu doğal malzeme satan dükkanlardan aktarlardan satın alabilirsiniz. Küçük kalıp bal mumunu 1 yemek kaşığı kadar rendelenmiş olarak cezveye alıp, üzerine 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1 tatlı kaşığı badem yağı kadar alıp cezvede bu 3 malzemeyi bal mumu eriyene kadar bekleteceğiz.

Burda püf nokta, cezveyi doğrudan ateşe değil, kaynamış su dolu kabın içinde bal mumunu eritmektir. Malzemeleri yakmak istemiyoruz.

Daha sonra kaynamış sudan cezveyi alıp, ürünleri bir cam kaba alıp içerisine 4-5 damla nane yağı ve 1 çay kaşığı kadar bal koyup karıştırıyoruz. Homojen karışımımız artık kaplara dağıtmaya hazır.

Boş olan eski lip balm kabına karışımı döküyoruz ve bunu da donması için buzdolabında bir süre bekletiyoruz. Ve doğal ev yapımı lip balmı hazır.

Doğal ev yapımı dudak nemlendiricisi için bir diğer seçenek nane kokusu sevmiyorsanız, portakal yağı da kullanabilirsiniz hem de besleyici özelliği de vardır. Hem ekonomik hem evde yapabileceğiniz çatlamış dudaklar için dudak nemlendiricisi yapımı tarifimiz bu kadardı.

 

El Yapımı Mumluk Nasıl Yapılır?
Yoga Matı Nasıl Temizlenir?
Başarıyı Arttıran Motive Edici Sözler
En İlginç Kitaplık Modelleri