Evde Ek İş Fikirleri

260

Evden İş Yapmak - Evde İş İmkanları - Ek iş - Ek İş İmkanları - Evden Para Kazanma - Evden Ek İş - Evde Ek İş FikirleriEvde Ek İş Fikirleri

Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ek İş Fikirleri, işini evden yapmak isteyenler veya tamamen yeni bir iş arayanlar için odaklanılan popüler bir konudur. Günümüzde evden iş yapabilmek herkesin hayali. Kim istemez ki istediği saatte çalışmayı ve bunları ev ortamında yapabilmeyi? Teknoloji artık bize bu fırsatı veriyor. Bilgisayar ve internetin olduğu her yerde iş yapmak ve para kazanmak mümkün hale geldi. Bu sebeple internetten para kazanma yöntemleri ve Evde Ek İş Fikirleri de oldukça merak edilir oldu.

Peki gerçekten mümkün mü, mümkünse bu iş fikirleri neler olabilir?

Öncelikle ev hanımı olanlar, freelance çalışmak isteyenler, home office imkanı olanlar ve öğrenciler için daha uygun gibi görünse de dileyen herkes bu internet iş fikirlerini ek iş olarak yapabilir. Böyle bir ihtiyacın oluşması da iş imkanlarını arttırdı ve yeni yeni sektörler oluştu. Bu artışın ve rekabetin en büyük sebeplerinden birisi ise ek maliyetin sadece internet kullanımı olması. Yani evde yapabileceğiniz ek işin avantajı; bir bilgisayar ve internet ile kolayca yapabiliyor olmanız.

Aslında bu ek iş imkanlarından hangisinin size uygun olduğu ya da hangisini seçeceğiniz, aldığınız eğitimlere, kurslara, yeteneklerinize ve eğilimlerinize göre değişir. Ayrıca ek iş olarak ne yapabileceğiniz bütçenize de bağlı değişebiliyor.

Evden İş Yapmak - Evde İş İmkanları - Ek iş - Ek İş İmkanları - Evden Para Kazanma - Evden Ek İş - Evde Ek İş Fikirleri - Ek İşEk İş

Evden İş Fikirleri

1. Photoshop / Grafikerlik

Photoshop veya grafikerlik gibi bir bölüm okuyorsanız, öğrenciyseniz ve bu konuda kurslar alıp kendinizi geliştirdiyseniz freelance olarak grafikerlik yapabilirsiniz. Proje bazlı internet aracılığıyla bu işi yaptığınız ile ilgili ilan verip müşterilerinize, işlerinizi internet ortamından paylaşıp para kazanabilirsiniz. Bu gibi işlerde hızlı şekilde kendinizi geliştirdiyseniz ek iş olarak düşünebilirsiniz.

2. Blog Yazarlığı

Bir blog açıp bu blog üzerinden reklamlar yayınlayabilir veya blogunuz büyürse markalarla iş birliği yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz. Blog yazarak para kazanmanın da birkaç yolu var. Bunu ise başka bir yazımızda detaylı olarak anlatacağız.

3. Makale Yazarlığı

Makale yazarlığı aslında blog yazarlığından farklı olarak blog sahibi siz olmuyorsunuz, siz bloglara yazılar yazarak makale başına ücret alıyorsunuz. Yazarlığınıza ve kaliteli içerik üretebileceğinize inanıyorsanız harika bir ek iş fikri olabilir. Makale başına alınan ücretler de yazı içeriğinin Türkçe veya İngilizce olmasına, yazı metni kalitesi ve uzunluğuna göre değişiyor. Ek iş olarak son zamanlarda rağbet görüyor.

4. İçerik Editörlüğü

İçerik düzenlemeyle ilgili daha önce bir tecrübeniz varsa, bu konuda da evden ek iş yapabilirsiniz.

5. Kartvizit & Logo Tasarımı

Eğer böyle bir yeteneğiniz ve bilginiz varsa, asıl işinize ilave olarak vektörel logo tasarım işleri yapabilirsiniz. Ayrıca internette tüm bu işleri yapanlar ve yaptıranları birleştiren platformlar mevcut. Bu platformlara üye olup logo tasarımı yapıp evden para kazanmak mümkün.

6. İnstagram’dan Satış Yapmak

İnstagram’dan her şeyi satabilirsiniz. Örneğin, ev hanımıysanız ve pastacılık konusunda bir yeteneğiniz varsa yaptığınız pasta örneklerini burdan paylaşıp yeni müşteriler edinebilirsiniz. Özel günler için kurabiyeler ve ev yemekleri yapabilirsiniz.

7. E-Ticaret

Biraz bütçesi olan okuyucularımız için önerimiz e-ticaret. Ek iş olarak başlayıp, getirisine göre asıl işiniz haline gelebilir e-ticaret. Yani sanal ortamdan, bir sistem kurup satış yapmak.

8. Seslendirme Yapmak

Seslendirme gibi bir yeteneğiniz varsa ya da kendinizi ispat etmek istiyorsanız, boş zamanlarınızda internet aracılığıyla seslendirme işi veren platformlara üye olup buradan da ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde Ek İş Fikirleri makalemiz umarız evden ek iş yapma fikri olanlar için faydalı olmuştur. Keyifli okumalar dileriz!

Tüm yazılarımızı buradan inceleyebilirsiniz.