Etimekli Diyet Tiramisu Tarifi Şekersiz

360

Etimekli Diyet Tiramisu Tarifi Şekersiz

Etimekli Tiramisu Tarifi, Diyet Tiramisu Yapımı, Etimekli Şekersiz Tiramisu Tarifi, Etimekli Yalancı Tiramisu, işte tarifi!

 

Etimekli Diyet Tiramisu Tarifi Şekersiz Etimekli Diyet Tiramisu Tarifi Şekersiz - Etimekli Tiramisu Tarifi - Diyet Tiramisu Yapımı - Etimekli Şekersiz Tiramisu Tarifi - Etimekli Yalancı Tiramisu.

Etimekli Diyet Tiramisu Tarifi Şekersiz

Etimekli Tiramisu Tarifi Malzemeler (4 dilim)

  • 8 adet tuzsuz etimek

Kreması İçin:

  • 5 yemek kaşığı labne
  • 4 yemek kaşığı süzme yoğurt
  • 2-3 yemek kaşığı bal (ageve şurubu da olabilir)
  • 1 paket vanilin (gerçek vanilya şurubu daha iyi)

Şurubu İçin:

  • 1 tatlı kaşığı granül kahve
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 3 çay bardağı ısıtılmış süt

Etimekli Tiramisu Tarifi 

1. Öncelikle cam bir kaba 4 adet etimek yanyana dizilir.

2. Başka bir kapta 5 yemek kaşığı labne, 4 yemek kaşığı süzme yoğurt, 3 yemek kaşığı bal ve vanilin iyice çırpılıp homojen bir hale getilir. Kenarda bekletilir.

3. Daha sonra yine ayrı bir kapta ısıtılmış 3 bardak süt içine 1 tatlı kaşığı granül kahve çözdürüldükten sonra, üzerine 2 yemek kaşığı kakao ilave edilip iyice karıştırılır ve biraz ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra ise 1 yemek kaşığı bal ilave edilip tekrar karıştırılır.

4. Cam kaba dizilmiş olan etimeklerin üzerine ıslatmak için kahveli kakaolu şuruptan dökülür. Ve hafifçe aromalanması sağlanır. Böylece pasta kıvamı için yumuşaması sağlanır.

5. Islatılmış etimeklerin üzerine labneli kremadan dökülür. Daha sonra bir kat daha etimek katı yapılır ve o etimeklerin de ıslanması için kahveli karışımdan etimeklerin üzerine dökülür.

6. En son labneli kremadan tekrar bir kat yapıldıktan sonra en son bu kremanın üzerine kakao ve kahve tozu serpilir ve biraz buzdolabında dinlendirildikten sonra servis yapılır.

Diyet Magnolia Tarifi
Diyet Kakaolu Hurma Topları
Diyet Avokado Puding Tarifi
Diyet Muzlu Dondurma Tarifi

Bu çok hafif, aynı zamanda eklenti şeker içermeyen tiramisu tarifi, etimekli yalancı tiramisu diye de adlandırılır. Diğerlerinden farkı, diyet şekersiz tiramisu olmasıdır. 1 dilim tüketilebilir fakat yine de porsiyon kontrollü şekilde tüketilmelidir diyet tarifleri de. Şeker krizlerinde kurtarıcı olan diyet tatlı tarifleri için tıklayın.