En İyi Meditasyon Uygulamaları Nelerdir?

227

En İyi Meditasyon Uygulamaları

En İyi Meditasyon Uygulamaları

Meditasyon, günlük hayatın stresini atıp sakinleşmenin basit bir yoludur. Ama meditasyon yapmaya nereden ve nasıl başlamalısınız? Meditasyon uygulamaları bunun için var!

Derin nefes alma tekniklerini öğrenmeye, rehberli meditasyonla sakinleşmeye ve farkındalığın birçok avantajından yararlanmaya başlamak için iPhone veya Android‘den ücretsiz Türkçe veya ücretli İngilizce meditasyon uygulaması indirebilirsiniz.

En İyi Ücretsiz 6 Türkçe Meditasyon Uygulaması

Meditasyon Uygulamaları - En İyi Meditasyon - Türkçe Ücretsiz Meditasyon Uygulaması
Meditasyon Uygulamaları – En İyi Meditasyon – Türkçe Ücretsiz Meditasyon Uygulaması

1. Meditopia (Meditasyonapp)

Meditasyonapp aslında ücretli bir meditasyon uygulaması. App store’lardan indirebiliyorsunuz. Fakat bazı meditasyonlara ücretsiz ulaşabiliyorsunuz, premium olmadan da meditasyon yapabiliyorsunuz. Yada satın almadan önce bazen 1 hafta yada 2 hafta ücretsiz deneyebiliyorsunuz. Android ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

2. Omvana Meditasyon

Omvana uygulaması 2019’un en iyi meditasyon uygulaması seçilmiş. Ücretli-ücretsiz birçok müzik ve sesli yönlendirmeli meditasyon mevcut içerisinde. Türkçe dil desteği olmasa da İngilizce bilenler için en iyi meditasyon uygulamalarından biri. Android ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

3. Patika Meditasyon

Patika da Türkçe meditasyon uygulaması ve fazlaca olumlu yorumlara sahip! Bu uygulama ile çeşitli meditasyon yapıp, sakinleşebilirsiniz! Patika uygulama içi satın alma olan uygulamalardan. Ama tıpkı meditopia gibi ücretsiz ulaşabileceğiniz meditasyonlar da mevcut. Android ve App Store’dan indirebilirsiniz.

4. Crea Meditasyon

Ücretsiz meditasyon uygulamalarından Crea Meditasyon’u indirebilirsiniz. Sakinleşmeniz ve farkındalığınızı arttırmanıza yönelik programlara katılabilirsiniz.

5. Calm

Calm uygulaması da popüler bir meditasyon uygulaması. Apple ve Android’de uygulama içi satın alma bilgisi var. Fakat ücretsiz ulaşabileceğiniz meditasyonlar da var. Rahatlamanıza yardımcı olmak için rehberli meditasyonlar, nefes ve uyku programları gibi kaygıyı azaltmanın çeşitli yollarını sunan Calm uygulamasıyla hayatınıza dikkatli bir meditasyon getirin. Android ve App Store’dan indirebilirsiniz.

6. Mantra Uygulaması

Bu uygulama aslında bir meditasyon uygulaması değil, ama içerisindeki sakinleştiren müziklerle gelen günlük motive edici olumlamaları çok beğendik!

Meditasyon Uygulaması Ne İşe Yarar?

  • Sakinleşmenize yardımcı olur.
  • Sesli rehber olması sebebiyle tek başınıza meditasyon yapmanızdan daha öğreticidir.
  • Dikkatinizi ve farkındalığınızı arttırmanıza yardımcı olur.
  • Günlük hayatın stresinden kurtulursunuz.
  • Düzenli bir rutinde size hatırlatmalar yaparak meditasyon yapmanızı destekler.

Motive Eden Başarı Sözleri