Diyet Hurmalı Avokado Puding Tarifi

378

Diyet Hurmalı Avokado Puding Tarifi

DİYET MAGNOLİA TARİFİMİZ İÇİN TIKLAYIN 

Diyet Hurmalı Avokado Puding Tarifi

Diyet Hurmalı Avokado Puding Tarifi - Avokado Hurma Kakao - Avokadodan Puding - Avokado Tatlısı - Hurmalı Avokado Puding - Avokado Muz Puding - Sağlıklı Çikolatalı Puding - Avokadolu Çikolatalı Puding - Avokadolu Muzlu Puding

 

Diyet Hurmalı Avokado Puding Tarifi gerçekten oldukça hafif, kalorisi nispeten düşük, diyette bile tüketilebilecek, tadı neredeyse çikolatalı pudingle aynı olan şekersiz tatlınız!

Hurmalı Avokadolu Puding Tarifi

Malzemeler (2 kişilik) :

  • 5 tane hurma (yarım saat kadar sıcak suda bekletilmiş ve çekirdekleri çıkmış)
  • 1 tane olgunlaşmış Avokado
  • 3 yemek kaşığı süt
  • 1 yemek kaşığı sıcak su
  • 2 yemek kaşığı kakao ( daha yoğun tat isteyenler arttırabilir)
  • 1 paket vanilin
  • üzeri için hindistan cevizi

Gelelim tarife;

1. Öncelikle sıcak suda bekletilmiş ve çekirdekleri çıkarılmış hurmayı, içini kaşıkla çıkardığımız Avokadoyu, 3 yemek sütü ve 1 yemek kaşığı sıcak suyu blenderda çekmek üzere blendera koyuyoruz.

2. Genel anlamda hurmalar homojen pürüzsüz olarak parçalanana kadar çekiyoruz.

3. Daha sonra kakao, vanilin, yani toz ürünleri ekliyoruz ve blenderdan çekiyoruz.

4. En son servis kasesine dökü üzerini hindistan cevizi ile yada mevsim meyveleri ile süslüyoruz.

Not1 : hurmaya alternatif olarak 1 yemek kaşığı bal da kullanılabilir.
Not2: Alternatif olarak muz da kullanılabilir.

Not3: DİYET HURMA TOPLARI TARİFİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ.

Avokadodan Puding

Tarifini verdiğimiz avokado pudingin bir diğer iyi tarafı, tadı nötr olan ve çoğu kişinin zevkine hitap etmeyen avokado, bu tarifle hurmalı Avokado puding olarak yapıldığında içindeki sağlıklı yağlarla birlikte oldukça lezzetli bir hale geliyor. Hem bu şekilde tadını bile almadan birçok faydalı vitamin ve sağlıklı yağ tüketmiş olacaksınız.

Özelikle diyette şekersiz tatlı tarifi arayışında olanlar, hem şekersiz olsun hem de tadı da güzel olsun isterler. Diyet Avokadolu puding tam size göre. Yaz yaklaşırken yediklerine dikkat edenler için harika bir porsiyon. Rafine şeker çoğu kişinin kurtulmak istediği bir bağımlılık haline geldi. Bu sebeple beslenmesine dikkat edenler, şekerin yerine alternatif olan doğal şeker kaynaklarına yöneliyor.

Avokado Puding Kalori

Diyet avokadolu hurmalı puding tarifimiz porsiyon olarak yaklaşık 85 kaloridir. İçeriğinde rafine şeker ve tatlandırıcı yoktur. Sağlıklı yağdan zengin ve doğal şeker içerir.

Afiyet Olsun!


Avakado Hurma Kakao, Avakadodan Puding, Avokado Tatlısı, Hurmalı Avokado Puding, Avokado Muz Puding, Sağlıklı Çikolatalı Puding, Avokado Çikolatalı Puding, Avokadolu Muzlu Puding, Diyet Puding Tarifi, Avokadolu Puding Kaç Kalori, Avokado Tatlısı, Avokadolu Puding Nasıl Yapılır? Çiğ Puding