Difüzör Aromaterapi Nedir? Nasıl Kullanılır?

200

Difüzör Aromaterapi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Uçucu Yağ Difüzörü - Difüzör Aromaterapi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Difüzör Aromaterapi Nedir? Nasıl Kullanılır? Yapay kokuların ağır kimyasal kokusundan rahatsız olduysanız ve aromaterapilerin sağlığa olan faydalarından, doğal kokusundan faydalanmak istiyorsanız bunu difüzör ile sağlayabilirsiniz. Evinizi bir spaya çevirmek isterseniz ve sağlıklı bir yaşam tarzına evet diyorsanız; difüzör nedir, nasıl kullanılır ve difüzörün faydaları nedir? bu yazımızda detaylı olarak inceliyoruz.

Difüzör Aromaterapi Nedir?

Difüzör arometerapi aslında difüzör denen bir sistem sayesinde aromaterapi yağlarının koku ve özleri sayesinde, yavaş yavaş ev ve mekanların havasını tazelemesidir. Özellikle çocukların veya yaşlıların olduğu mekanlarda kimyasal, yapay kokulardansa, doğal yağlardan faydalanmak istiyorsanız difüzör kullanmanız doğru seçim olacaktır.

Havanızı Tazelemek İçin: Aromaterapi Uçucu Yağ Difüzörü

Bir uçucu yağ difüzörü, havanızı güvenle tazelemek ve sağlık açısından faydalar sağlamak için en iyi seçimdir. Özellikle, saf ve kaliteli aromaterapi yağlar içerisinde yapay madde içermez, sağlığınız için faydaları vardır. Örneğin: yatmadan önce lavanta yağını tercih edebilirsiniz!

Uçucu yağ difüzörleri, aromaterapi yağlarını buharlaştırır böylece aromaterapi uçucu yağları hava boyunca eşit olarak dağılır. Havanızı tazeler ve sağlık yayar. Difüzörlerin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır.

Uçucu Yağ Difüzör Aromaterapi Nasıl Kullanılır?

Difüzörün haznesine yeterli belirtilen miktarda su koyup üzerine 2-3 damla aromaterapi yağ ekleyin. Difüzörler farklı marka ve çeşitlerde olabildiği için kullanma kılavuzuna uygun hareket ediniz.

Uçucu Yağ Difüzörü Faydaları Nelerdir?

1. Uçucu yağlardan tam olarak faydalanabilirsiniz.
2. Ev içerisindeki hoş olmayan koku ve akarları, bakterileri temizler.
3. Difüzörlerin çoğu aynı zamanda buhar çıkışı yaparak havay nemlendirici etki yapar. Özellikle, kış gelirken kuru havayı azaltarak boğazınızı rahatlatır.
4. İyi bir difüzörle evde spa keyfi yapabilirsiniz. Evinizin havasını değiştirir. Günün yorgunluğunu ve stresini sizden alır!
5. Yapılan araştırmalara göre uçucu yağların havaya buharlı olarak homojen şekilde dağılmasıyla, soluduğunuz havayı arındırır, zihninizi rahatlatır ve kaliteli uyumanıza yardımcı olur.

Difüzör Nasıl Satın Alabilirim?

Difüzör satın almak isterseniz, internetten ultrasonik çeşidi tercih olarak seçebilirsiniz. Ultrasonik buhar makinesi olarak satın alacaksanız, aromaterapi seçeneğinin olup olmamasına dikkat ediniz. Difüzör Aromaterapi Nedir Nasıl Kullanılır.

En İyi Meditasyon Uygulamaları Nelerdir?

Aromaterapi Nedir?