Chia Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır

222

Chia Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır

Chia Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır yazımızda günümüzde oldukça popüler olan Chia tohumunu inceliyoruz! Yaz gelirken herkesin hem sağlık açısından hem de zayıflama açısından Chia tohumunun ne gibi etkileri var, Chia tohumu nedir, chia tohumu ne işe yarar, chia tohumu nasıl kullanılır inceleyeceğiz.

Chia Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır - Chia Tohumu Kullanıcı Yorumları - Chia Tohumu Kalori - Chia Tohumu Zayıflatır Mı - Chia Tohumu Besin Değerleri - Chia Tohumu Nedir - Chia Tohumu Kullananlar - Muzlu Chia Puding
Chia Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır

Chia Tohumu Nedir?

Chia tohumu, Chia bitkisinin tohumlarıdır. Bu bitki Güney Amerika’da yetişir. Renkleri genelde siyah – kahverengi ve beyaz da olabilmektedir. Doğal ve sağlıklı içeriğiyle günümüzde popülerliği gitgide artan ve daha çok kişinin ulaştığı, denediği bir besin haline gelmiştir. Chia tohumu lif içeriği ile dikkat çeker. Çok yüksek diyet lifi, Omega-3 ve Kalsiyum içerir.

Chia Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır

Chia tohumu nötr yani belirgin bir tadı olmaması dolayısıyla, kesinlikle her yemeğin içine karıştırılarak tüketilebilir tabiki günde 2 yemek kaşığı kadar miktar Chia tohumunu aşmamak gerekiyor, zararlı olmaması için. Tatlı ihtiyacınızı sağlıklı yollardan karşılamak isterseniz muzlu chia puding yapabilirsiniz. Bunun için Chia tohumlarını akşamdan 1 bardak sütün içine şişmeleri için koyup, buzdolabında sabah kadar bekletebilirsiniz. Şiştikten sonra ise üzerine muz dilimleyip, badem ile süsleyebilirsiniz. Bu karışıma kakao da ekleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra salatalara, çorbalara dahi ekleyebilirsiniz. Önemli olan günde 2 yemek kaşığını aşmamak onun dışında oldukça faydalı bir bitkidir. Chia tohumu nasıl kullanılır cevabı bu şekildedir.

Chia Tohumu Faydaları ve Zararları

Chia tohumu içeriğindeki Omega-3 yağı ile beyin ve kalp sağlığını destekler.
Chia tohumu kalsiyum içeriği yüksek olduğu için kemik ve diş sağlığını destekler.
Chia tohumu antioksidan içeriği sebebiyle yaşlanmayı geciktirir.
Chia tohumu lif içeriğiyle hem tok kalmaya yardımcı olur hemde bağırsak sağlığını destekler.
Chia tohumu kan şekerini dengeler.

Chia Tohumu Kalori & Chia Tohumu Besin Değerleri

Chia tohumunun 100 gramında yaklaşık 480 kalori bulunmaktadır. Chia tohumunun protein değeri 16 gram, Chia tohumunun yağ 30 gram bulunmaktadır. Chia tohumu besin değeri yüksek bir tohumdur. İçeriğinde bol miktarda Omega-3 ve Kalsiyum içerir. Yüksek miktarda diyet lifi içerir.

Chia Tohumu Zayıflatır Mı?

Chia tohumu zayıflatır mı sorusuna doğrudan hayır ya da evet demek doğru değildir. Çünkü birşey sizi zayıflatmaz yada şişmanlatmaz. Genel yaşam tarzınız zaten sağlıklı beslenme odaklı ise chia tohumu zayıflatmaz ama zayıflamanızı destekler. İçeriğindeki yüksek besin lifi sayesinde midede daha fazla hacim kaplayarak tok kalmanıza yardımcı olur.
Ek olarak, Chia tohumu kan şekerini dengede tutar. Varsa başka karbonhidrat tüketimindeki sindirilmeyi yavaşlatarak, yavaş bir kan şekeri salınımı sağlayarak zayıflamaya katkı sağlar.

Chia Tohumu Ne Kadar Tüketilmeli

Chia tohumunun bunca faydasına rağmen Chia Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır dersek dozunda kullanılmalı! Chia tohumu tüketimi günlük 2 yemek kaşığını geçmemeli. Küçük çocuklar için daha da az oranlarda kullanılmalıdır. Ayrıca çok uzun süre her gün kullanılması tavsiye edilmiyor. Ara sıra tüketmekte fayda var.

Chia Tohumu Yoğurtla Yenir Mi?

Chia tohumu yoğurtla yenebilir, süt ile de hacimlendirilerek muzlu chia pudingi şeklinde tüketilmesi de alternatiftir.

ZAYIFLAMAK İÇİN İP ATLAMA PROGRAMI

İP ATLAMAK BASEN ERİTİR Mİ?

DİYET HURMA TOPLARI TARİFİ

 


Chia Tohumu Kullanıcı Yorumları, Chia Tohumu Kalori, Chia Tohumu Yoğurtla Yenir Mi, Chia Tohumu Zayıflatır Mı, Chia Tohumu Diyeti İrem Derici, Chia Tohumu Besin Değerleri, Chia Tohumu Chia Tohumu Kullananlar, Muzlu Chia Puding, Chia Tohumu Diyet, Chia Tohmu Nasıl Kullanılır, Chia Tohumu Tarifi