Bulaşık Tableti İle Koltuk Nasıl Silinir?

174

Bulaşık Tableti İle Koltuk Nasıl Silinir?

Bulaşık Tableti İle Koltuk Nasıl Silinir? sorusunun detaylı cevabı bu yazımızda!

Evin en çok kullanılan, salonda en çok vakit geçirdiğimiz nokta şüphesiz ki koltuklar.

Dolayısıyla en çok kirlenen ve temizliğe ihtiyaç duyduğumuz alan ise salon koltukları oluyor. Temizlik yöntemleri, temizlik malzemelerine ve koltuk kumaş yapısına göre değişiyor. Genel anlamda birçok yöntem olsa da, koltuk kumaş koltuk yapısı da çok önemlidir. Yeni çıkan leke tutmayan, sıvı toplamayan, kolay silinebilir olan koltuklar ise temizliği en kolay koltuk. Peki koltuk temizliği nasıl olur? koltuk nasıl silinir?

Bulaşık Makinesi Tableti Nasıl Temizlenir?

Koltuklar zamanla kullanıldıkça toz, leke, yiyecek artıkları, koku ve kir ile kirlenir. Özellikle sıkça kullanılan koltuklar düzenli olarak temizlenmelidir. En pratik yöntemlerden olan bulaşık makinesi tableti ile koltuk silme ise uygulayabileceğiniz en pratik koltuk temizleme, koltuk silme yöntemlerindendir. Aşağıda verdiğimiz pratik yöntemlerle koltuklarınız kolayca temizlenir.

Bulaşık Tableti İle Koltuk Nasıl Silinir? - Bulaşık Tableti ile Koltuk Silme
Bulaşık Tableti İle Koltuk Nasıl Silinir? – Bulaşık Tableti ile Koltuk Silme

1. Koltukları temizlemeye başlamadan önce, koltuk üzerindeki tozları elektrikli süpürge ile temizleyin.

2. Üzeri makine ile çektiğiniz koltukları artık temizlemeye başlayabilirsiniz.

3. Temiz bir kapta sıcak su içerisine 1 yada 2 bulaşık makinesi tableti atın. Eğer koltuk falza ise 2 adet tablet atabilirsiniz.

4. Dilerseniz içerisine beyaz sirke de ekleyebilirsiniz.

5. Koltukların her yerini temiz bir bez ile iyice silin. En son kuruması için koltukları havalandırın.

6. Bu temizliği belirli aralıklar düzenli olarak yapın.

Bulaşık Tableti ile Koltuk Silme

Evde en çok kullanılan koltukları silmek çok kolay fakat çok çabuk kirlendiği için bu temizlik düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Düzenli olarak koltukları silerseniz, daha az kirlenecektir. Bulaşık tableti ile temizlemenin dışında, karbonat ile de koltuklarınızı temizleyebilirsiniz. Önemli olan püf noktası ise her yeri iyice temiz bir mikro fiber bez ile silmektir. Bulaşık makinesi nasıl temizlenir? yazımızı da okuyabilirsiniz.