Bambu Şans Getirir mi

451

Bambu Şans Getirir mi ?

Bambu Şans Getirir mi? bambu çiçeği gerçek adıyla Dracaena ailesinden gelen Lucky Bamboo olarak bilinir. Aslında bilinenin aksine şans bambusu bir bambu bitkisi değil zambak ailesine ait bir bitkidir. Afrika ormanlarına ve Güneydoğu Asya bölgelerine özgü bir bitkidir. Egzotik Bambu bitkisi bakımını merak ederseniz bu konuyla ilgili Şans Bambusu Bakımı adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Şans Bambusu Şans Getirir mi?

Şans Bambusu Çin gibi Uzak doğu ülkelerinde özel bir bitkidir. Uzak doğu kültüründe şans getirildiğine inanılır bambunun. Özellikle Feng Shui ile dekor edilen evlerde de kullanımı oldukça yaygındır. Bambunun şans getirmesi inancı ise şans bambusunun silindir gövdesinden içeriden büyüyüp uzamasıyla alakalıdır. İçeriden büyüyor olması pozitif bir etki sağladığına inanılır. Bu sebepten, birbirine iyi şans dilemek isteyen insanlar şans bambusu hediye ederler. Böyle bir inanış hakimdir.

Şans getiren bambu saksı çiçeği ile inanışa göre bambu sayısı da önemlidir ve bambular sap sayılarına göre değerlendirilir ve hediye edilir. Peki hangi sayıda bambu ne anlama geliyor gelin inceleyelim;

Şans Bambu Çiçeği Sayısı 

  • 2 adet bambu: 2 adet şans bambusu aşk, sevgi ve şefkat anlamına geliyor. Bulunduğu mekana böye bir etki verdiğine inanılıyor.
  • 3 adet bambu: Genelde en popüler hediye verilen sayı bambu 3. Nedeni ise 3 sapın birleşimi kariyer ve mutluluğu aynı anda getirdiğine inanılması.
  • 6 adet bambu: 6 adet ise başarı getirdiğine inanılır.
  • 7 adet bambu: sağlık
  • 8 ve 10 adet bambu: olabilecek en iyi şans olarak inanılır.

Farklı ülkelerde de yeri ve anlamı değişse de genelde güzel şeyler ifade eder. Örneğin;

  • Çin’de dayanıklılık ve uzun ömür
  • Japonya’da Şans
  • Kore’de Mutluluk

Şans Bambusu Bakımı

Şans Bambusu Sararması Neden Olur?

Bambu bitkisi şans ve bambu şans getirir mi inanıp inanmamak size kalmış fakat bambuya sadece odanızın havasını harika şekilde değiştireceği ve dekorasyonda eve hoş bir hava katan kolay yetiştirilen bir bitki olduğu için bile bir şans verilebilir! evde cam vazonun içerisinde harika doğal ve dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz.
Umarız bambu yetiştirmek isteyenlerin işine yaramıştır.

Keyifli Okumalar!


 

Bambu Şans Getirir Mi - Bambu Ev Dekorasyonu - Bambu Şans Getirir - Şans Getiren Bambu - Bambu Ağacı Şans - Şans Getiren Bambu Saksı Çiçeği - Bambu Çiçeği Şans Getirir mi - Bambu Bitkisi Şans - Bambu Bitkisi Şans - Lucky Bambu
Bambu Şans Getirir Mi, Bambu Çiçeği Sayısı