Ajanda Nasıl Tutulur

251

Ajanda Nasıl Tutulur

Ajanda nasıl tutulur yazımızdan merhaba! 2020 geliyorken, 2020 ajandaları çıkıyorken ve eğer bir ajanda almak üzereyseniz, doğru yerdesiniz!

Ajanda nasıl tutulur sorusu bir ajandadan ne beklediğinize göre değişecek de olsa genel anlamda ajanda verimliliğinizi ve yaratıcılığınızı arttırmalı.

Günlük işlerinizde ve günlük hayatta daha verimli olmak istiyorsanız ajanda kullanabilirsiniz. Günlük işlerinizi düzene sokmak için dahi ajanda kullanmanın olumlu etkileri vardır. Tüm bunların yanı sıra, ajanda nasıl tutulur işte cevabı.

Ajanda Nasıl Tutulur

– Ajanda tutarken, verimlilik önce esas olmalıdır. Başarmayı umduğunuz her notu ve günlük işlerinizi günü gününe yazın.

– Yoğun bir sosyal ve iş hayatınız varsa, kesinlikle ajandanızı yanınızda taşımanızı tavsiye ederiz.

– Günlük tutmayı sevenler için, randevulardan ve programlardan ziyade ne düşündüğünüzü ve hissettiğinizi yazmak da üçüncü bir seçeneğiniz bile olabilir.

– Fikirlerinizi unutmadan not almak için ajandalar var! Harika fikirlerinizi, (veya büyük hedeflerinizi) gün içinde kaybolmanızı engeller ve önümüzdeki 12 ay boyunca planlamanızı sağlar. Örneğin;

– Okumak istediğiniz kitaplar
– Ziyaret etmek istediğiniz yerler
– Denemek istediğiniz deneyimler
– Öğrenmek istediğiniz beceriler
– Yıllık yaşam hedefleri

– Ajanda kullanırken ajanda nasıl tutulur sorusunun en iyi cevabı ise ajanda tutarken kendinizle tutarlı olmanız. Günlük işlerinizde yaptığınız planlarda gerçekçi olmanız gerekir. Yapabileceğinizden fazla yük yüklemek ve ajandanızı bu şekilde tutmak gün sonunda motivasyonunuzu zedeler.

Toplantılar: nerede ve saat kaçta toplantı olacağını günlük ajandaya not alabilirsiniz.

Seyahat: 1-2 ay sonraki seyahatlerinizin nereye ve ne zama olacağını önceden not alarak akılda kalıcı hale getirebilirsiniz.

Egzersiz: Pilates ders günlerinizi veya spora gideceğiniz günleri ajandanızda not alabilirsiniz.

Doğum günleri: doğum günleri ve diğer hatırlamanız gereken günleri de yazabilirsiniz.


Şans Bambusu Bakımı

Kısa Saç Modelleri 2019