2020 Yeni Yıl Hedef Listesi

238

2020 Yeni Yıl Hedef Listesi Nasıl Yapılır?

2020 Yeni Yıl Hedef Listesi yazımızdan merhaba! 2019 acısı ve tatlısı ile biterken, 2020’i yani gelecek zamanı en iyisi yapmak bizim elimizde. Planlar yapmak, hedefler koymak her zaman güzeldir ama bunu izleyebilirseniz, notlar alabilirseniz daha da güzeldir.

Araştırmalara göre yeni yılda alınan kararları sürdürmeye daha eğilimliyiz. Başlayan yeni yıl ile beraber yeni bir enerji ile isteklerimize daha kolay odaklanıp, daha inançlı olabiliyoruz. İşte bu nedenden dolayı hedefleri belirlemenin tam vakti!

Aynı zamanda yine sitemizde bulunan yaratım vizyon ve hayal panosu nasıl yapılır? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

2020 Yeni Yıl Hedef Listesi Nasıl Belirlenir?

1. Hedeflerinizi gözden geçirin

Listenize eklediğiniz hangi hedefleri daha uygun olan farklı bir zamana geçirilebileceğini düşünün. Zorlama hedefler değil gerçekçi ve gerçekten şuan yapabileceğiniz hedefleri düşünün. Böylece listeyi gözden geçirebilir, en sade şeklinde hedeflerinizi seçebilirsiniz.

2. Gerçekçi Hedefler

Planlayıcı hedefler belirlerken, hedeflerinizde gerçekçi olmanız gerekir. Şimdi bir şeyleri istediğimiz bir çağda yaşadığımızı ve onları hemen alabileceğimize inandığımızı biliyorum. Bazen bir hedefe ulaşmak için “hayır” demek ve onu listeden çıkarmak zor. Ancak, şu anda başaramayacağınızı bildiğiniz zaman onu listenizde tutmak olmaz.

Listede bir hedef tutmanız, hayal ettiğiniz zaman diliminde gerçekleştirilmemesi ve ardından mağlup hissettiğiniz için tüm motivasyonlarını kaybetmenize neden olur.
Kendin için gerçek olmak ve yapabileceğini bildiğimiz şeyleri yapmak en iyisidir.

3. Netleşin

Hedeflerinizi belirledikten sonra, bu hedeflere ulaşmak için atacağınız adımları açıklığa kavuşturmanız gerekir. Çoğu insan, uzun adımlara bakarak korkar. Hedeflerinize bir adım daha yaklaşmak için her gün atılacak adımları kendinize sorun. Pazartesi günü hangi hedeflerde çalışacaksınız? Hafta sonu için hangi hedefler üzerinde çalışacaksınız?Bunların da küçük alt hedefler olduğunu unutmayın.

4. Hedeflerinizdeki İlerlemenizi İzleyin

Sonuçlar zaman alacaktır, ancak çok az sonuç her zaman çok az kazanır ve sonuçta sizi görmeye motive edebilir. Devam edip yeniyıl hedeflerinizin gerçekleşmesi için ilerlemenizi her zaman takip edin!

5. Hedeflerinize Odaklanın

Başkalarının neler başardığı hakkında endişelenmeyi bırakın ve kendinize odaklanın. Sosyal medyada dolaşmayı ve başkalarının yaşamlarının ne kadar harika olduğunu kontrol etmekten ve kendinizden şüphe etmekten kaçının. Hayatınızdaki anlara ve hedeflerinize odaklanabilmek için başkalarının hayatına bakıp kendi hayatınızı karşılaştırmaktan vazgeçin. Böylece daha çok kendi üzerinizde çalışabilir ve 2020’ye yeni bir sen olarak bitirebilirsin.

 

Yeni Yıl Ücretsiz Tarihsiz Planlayıcı


2020 Yeniyıl Hedef Listesi - Yeni Yılda Yeni Hedefler - Tarihsiz Planlayıcı - En İyi Planlayıcı Hedefler - 2020 Yeniyıl Hedefleri Listesi Planlayıcı

İşte hobifikir.info’dan ücretsiz harika bir planlayıcı. Bu güzel çalışmayı indirebilir, üzerine yeniyıl hedefleri yazabilirsiniz. Kişisel gelişim hedefleri, yeniyıl 2020 hayaller ve hedefler yazımızı iyi okumalar! Yeni Yılda Yeni Hedefler, Tarihsiz Planlayıcı, En İyi Planlayıcı Hedefler işte yeni yılda yeni bir sen için gereken ücretsiz planlayıcı!

Pinterest ve Instagram‘dan bizi takip etmeyi unutma 🙂


2020 Vizyon Hayal Panosu Nasıl Yapılır?