2019 Seo Trendleri Seo Teknikleri

189

2019 Seo Trendleri Seo Teknikleri

2019 Seo Trendleri Seo Teknikleri, Blog Seo Taktikleri, Site İçi Seo 2019, İç Seo Blogger Seo 2019

 

2019 Seo Trendleri Seo Teknikleri - Blog Seo Taktikleri - Site İçi Seo 2019 - İç Seo Blogger Seo 2019

Seo gitgide önemi artan ve daha çok kavranan bir kavram artık dijital dünyada. Heleki rekabetin olduğu ve websitesi aracılığı ile gelir elde eden işletme ve kişiler için Seo demek herşey demek bir bakıma. Seo Google algoritması ile her geçen zaman yenilenen ve değişen bir sisteme sahip. Genel geçer özellikleri çoğunlukla aynı olsa da rakiplerinizden farklı bir konuma gelmekse amaç, bu noktada iş yenilenen detaylarda bitiyor.

 

2019 Seo Taktikleri & Seo Rehberi

 

1. Uzun Anahtar Kelimeler

 

2019 Seo trendleri arasında kesinlikle uzun long tail anahtar kelimeler var. Örneğin, detaylı aramalarda olduğu gibi nasıl yapılır, nedir gibi sorularla aratılan ve doğrudan bu anahtar kelimelerle eşleşen sitelerde sıralamada daha üstlerde çıkacaktır.

 

2. Ziyaretçilerin Sayfada Geçirdikleri Süreler

 

Google bu sene içerisinde en çok dikkate aldığı parametrelerden birisi de sayfadaki ziyaretçilerin rakip sayfalar içerisinde en çok hangisinde zaman geçirdiği. Yani ziyaretçi sayfada ne kadar vakit geçirirse, rank olarak o kadar olumlu etkileniyor.

 

3. Mobile Önem

 

Google‘ın yayına göre artık mobilden giren kullanıcılar, desktopu geçmiş bulunuyor. Hatta oran %70. Bu nedenle Websitenizin mobil uyumlu olması ve mobilde ayrıca özelliklerin bulunması hızlı olması gibi detaylar ile mobildeki sıralamanız ayrıca daha iyi bir konuma gelebilir.

 

4. Video ve Medya Kullanımı

 

Sayfalar içerisindeki medya ve videolar yine ziyaretçiler arasında çokça rahbet gördüğü için sıralamaya olumlu etki edecek bir madde. Hatta ziyaretçiler çokça talep ediyor!

 

Site İçi Seo 2019

 

In Depth Content

Ziyaretçilere sunduğunuz içeriğin derinliği yani, ne kadar detaylı olduğu ve kapsayıcı olarak açıklandığı önemli. Hatta anahtar kelimenizden bile daha değerli. Google en sonunda, ziyaretçilerine Seo anlamında en uygun website ve içeriği sunmak ister. Bu sebepten içeriklerinizin zengin olmasına ve yeteri kadar konu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.

 

Url Yapıları

Site içi url yapıları sade ve anahtar kelimelerle uyumlu olmalıdır. Site içi linklemede contentinizden diğer içeriklere anahtar kelimeler ile link çıkışı yapmanız Site içi seo anlamında sitenize iyi bir geri dönüş sağlayacaktır. 2019 Seo trendleri arasında site içi seo da en azından seo dışı kadar önem kavramı ortaya çıkıyor.

 

ADSENSE GELİRİ NASIL ARTTIRILIR? DOĞRU REKLAM BİRİMLERİ